Welt: США та близько 10 країн Європи отримали листи-запрошення від Франції щодо навчань військових в Україні
Президент Франції Емманюель Макрон хоче створити коаліцію для відрядження західних військових інструкторів в Україну. Для цього Париж надіслав союзникам листи-запрошення, у той час, як США та Німеччина виступили проти ініціативи.
Про це пише Welt з посиланням на джерела.
Нещодавно президент Франції Емманюель Макрон казав, що Франція «не буде самотньою» в цій ініціативі, маючи на увазі створення коаліції з кількох країн, які готові долучитися до навчання українських військових на території України.
За інформацією видання, минулого тижня начальник Генерального штабу Франції Тьєррі Буркхард надіслав листи до США та близько десяти європейських країн, зокрема у Велику Британію, Польщу, Нідерланди, Литву, Латвію, Естонію, Данію та Швецію, у яких він запросив відповідні уряди взяти участь у навчальній місії в Україні.
Водночас Париж проігнорував німецький уряд — жодного листа-запрошення до Міністерства оборони Берліна не надійшло. Протягом останніх тижнів у Брюсселі коаліція Коалація трьох німецьких партій: Соціал-демократичної партії, «Зелених» та Вільних демократів«Світлофор» кілька разів давала зрозуміти під час внутрішніх переговорів, що німецькі солдати не братимуть участі в навчальній місії. Хоча американці так само не погоджуються з ідеєю Маркона, їм все одно надіслали листа.
Як повідомляють брюссельські дипломати, Макрон все ще намагається здійснити тренувальну місію під егідою вже наявної Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM). А втім, для цього необхідно було б змінити мандат місії. І хоча це цілком можливо, у Брюсселі є опір ідеям з Парижа. Більшість країн ЄС були б проти навчання в Україні, передає Welt.
Разом із тим у дипломатичних колах Євросоюзу говорили про те, що з військового погляду є вагомі причини навчати українських військових у власній країні. Зокрема, тоді навчання було б більш пристосованим до потреб українських військових.
Західні війська в Україні
Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
27 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський обговорював з міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню ініціативу Парижа з відправлення в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців.
Він повідомив, що уже підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати українські навчальні центри й ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом.
Однак пізніше Міністерство оборони Франції не підтвердило інформацію Сирського, уточнивши, що це питання ще опрацьовують.