Нідерланди разом з іншою країною поставлять Україні систему Patriot
Нідерланди та ще одна країна готуються надати Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot.
Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, повідомляє суспільний мовник WNL.
Оллонґрен, яка залишає свою посаду, оголосила, що Нідерландам і ще одній країні вдалося зібрати Patriot для України. Водночас вона не стала називати країну, яка також бере участь у наданні системи ППО, пояснивши: та має оголосити про це сама.
Міністерка також не стала казати, коли саме система Patriot поїде в Україну, щоб цим не скористалися росіяни. Вона наголосила, що протиповітряна оборона є «вирішальною» для України, відзначивши «дуже хорошу новину» про те, що цього тижня Румунія також оголосила про передачу українським військовим Patriot.
Що передувало?
Наприкінці травня Міністерство оборони Нідерландів оголосило, що хоче у короткий термін зібрати ЗРК Patriot і подарувати його Україні. У відомстві закликали долучитися до допомоги інші країни, які мають на озброєнні цю систему ППО.
«Промислові постачальники зобов’язалися прискорити виробництво та доставлення запасних компонентів. Ми на це розраховуємо», — казала тоді Оллонґрен.
Перед цим прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запропонував ідею, щоб західні країни викупили для України системи протиповітряної оборони Patriot у держав, які їх мають, але не хочуть надавати Києву.
ППО для України
На тлі весняного посилення російських атак на енергосистему Україна закликала міжнародних партнерів надати засоби ППО, зокрема системи Patriot. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Україна хоче якомога швидше знайти у партнерів 7 батарей Patriot. Зокрема, країна готова позичити їх, щоб захистити свої великі міста.
Ще раніше президент Володимир Зеленський казав, що для повного закриття неба над Україною потрібно 25 систем протиповітряної оборони Patriot або її аналогів. Скільки зараз в Україні таких систем — не розкривається.
Зрештою, Німеччина оголосила про ініціативу з надання Україні додаткових засобів ППО та закликала партнерів та треті країни приєднатися до неї. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що країни НАТО взяли на себе зобов’язання надати Україні більше систем протиповітряної оборони.