На мітингу в Берліні після удару по «Охматдиту» поліція заборонила учасникам говорити українською. Там пояснили, чому

Перед російським посольством у Берліні українці мітингували після удару по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві. Під час цього місцева поліція заборонила виголошувати промови українською мовою.

Про це пише берлінське видання Berliner Kurier та берлінська поліція.

У берлінській поліції заявили, що правоохоронці повинні були розуміти промови та репліки, «щоб забезпечити захист свободи зібрань». За словами поліціянтів, організатори мітингу заздалегідь погодилися говорити німецькою та англійською мовами, оскільки переклад з української не могли забезпечити за короткий проміжок часу.

«Для того, щоб забезпечити мирну організацію заходу, деякі українські промови, звичайно, були прийняті», — запевняють у поліції.

Тим часом речниця української асоціації «Віче» Марія Борисенко заявила, що домовленості про невикористання української не було: «Нас попросили це зробити, але це не було домовленістю».

Вона додала, що багато українців ще не дуже добре володіють німецькою мовою, і тому багато хто з учасників мітингу «був приречений на мовчання перед російським посольством».

Крім того, за її словами, вимоги щодо перекладача запровадили лише нещодавно. Вона також відкинула звинувачення в можливих злочинах під час демонстрації, наголосивши, що поки що жодних інцидентів на акціях не було.

Удар по «Охматдиту»

Зранку 8 липня війська рф здійснили масований ракетний обстріл України. Сили оборони збили 30 із 38 ракет окупантів. 

росіяни, зокрема, поцілили в дитячу лікарню «Охматдит». Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.

Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу. «Укрзалізниця» повідомила, що разом із київським залізничним вокзалом прихистять і відвезуть куди потрібно всіх прибулих пацієнтів «Охматдиту».