Червінський заявив, що Залужний дав дозвіл на операцію, через яку начебто стався обстріл «Канатового»
Ексрозвідник Роман Червінський, який у 2022 році брав участь у невдалій операції з переманювання російського літака, заявив, що дозвіл на цю операцію дав тодішній головнокомандувач Валерій Залужний.
Про це Червінський розповів в інтерв’ю «Українській правді».
За його словами, до розвідки звернулася Служба безпеки, яка на той час вже зібрала інформацію про готовність одного з російських пілотів перегнати Україні літак.
Оскільки, як розповідає Червінський, СБУ не могла забезпечити супровід літака та його безпечну посадку, там звернулися до розвідки та, зокрема, до нього. «Я доповів своєму керівництву. Керівництво доповіло [Валерію] Залужному. Залужний дав санкцію».
Перший дозвіл від Залужного начебто був усним, однак потім, після того, як Військово-повітряні сили підтвердили особу російського пілота, ексголовком дав і письмову санкцію. Червінський каже, що документ знищили, коли розформували його частину.
Однак Залужний також паралельно із дозволом Червінському написав лист до СБУ, в якому просив відрядити їхнього працівника на аеродром. Цей документ досі існує, і він нібито є в матеріалах справи, запевняє Червінський.
Ексрозвідник заявив, що лист Залужного «сховали», а його звинуватили в тому, що він самовільно вирішив відправити людей на аеродром «Канатове» під виглядом навчань. Також Червінський каже, що в його справі замовчують участь працівника СБУ в організації спецоперації.
«Це війна, і обстріли відбуваються постійно. Жодним чином ніхто не створив умови для цього обстрілу. Якби це було, я б уже відбував покарання. Тому обстріл [мені] закидають шляхом фальсифікації», — каже він.
Червінський вважає, що операція на «Канатовому» «не має ніяких проблем», а в тому, що російський літак, який планували переманити, не прилетів, «нічого страшного немає».
Нагадаємо, нещодавно Червінського відпустили зі слідчого ізолятора, де він пробув півтора року у справі про обстріл «Канатового». За нього заплатили заставу в розмірі 9 мільйонів гривень з благодійного фонду Петра Порошенка.
Більше про Романа Червінського
Раніше він працював у Службі безпеки України та Головному управлінні розвідки і став відомий у медіа завдяки кільком операціям.
За словами Червінського, у 2019 році він спланував і реалізував захоплення проросійського бойовика Володимира Цемаха, причетного до збиття Boeing 777 поблизу Донецька.
Крім того, Червінський каже, що відповідав за операцію щодо затримання найманців ПВК «Вагнер», також відому як «Вагнергейт». Після провалу операції через можливий витік інформації він заявив, що на розвідників тиснули погрозами про звільнення та кримінальними провадженнями. Передавалися вони нібито з Офісу президента.
У 2022 році Червінський брав участь у невдалій операції з переманювання російського літака. Через операцію СБУ відкрила кримінальну справу, пов’язавши її з ракетним обстрілом аеродрому «Канатове» в Кіровоградській області. Унаслідок обстрілу загинув командир військової частини, 17 українських захисників зазнали поранень, було повністю знищено два бойові винищувачі Повітряних сил ЗСУ, а злітна смуга та інша техніка й будівлі зазнали значних пошкоджень.
Іноземні видання також називали Романа Червінського «координатором» операції з підриву газопроводів «Північний потік». Сам він заперечував будь-яку причетність до диверсії на трубопроводах.