У продовження Саміту миру в серпні проведуть першу тематичну конференцію

Першу конференцію за результатами Саміту миру, присвячену енергетичній безпеці, проведуть у серпні в онлайн-форматі.

Про це розповів керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Він пояснив, що у продовження Саміту миру повинні відбутися тематичні конференції, присвячені окремим блокам «формули миру» президента Володимира Зеленського.

Перша така конференція присвячена третьому пункту «формули миру» — «Енергетичній безпеці». Вона відбудеться вже цього серпня в онлайн-форматі.

Перед конференцією відбулося засідання робочої групи, у якому взяли участь дипломатичні представники близько 40 країн-партнерів та організацій, а також заступники керівника Офісу президента, міністр енергетики Герман Галущенко, його заступниця Світлана Гринчук та інші.

Як зазначив Єрмак, результати тематичних конференцій будуть спрямовані на розробку та погодження компонентів загального мирного плану. Глава держави доручив розробити його до кінця листопада.

Раніше керівник Офісу президента пояснював, що навіть можлива участь представника росії на другому Саміті миру не означатиме початок переговорів між Києвом та москвою.

Планується, що представнику росії передадуть спільний план України та інших країн щодо реалізації кожного з 10 пунктів «формули миру» президента Володимира Зеленського.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке також долучилися інші країни й організації, зокрема Антигуа і Барбуда, Замбія, а також Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.