Шмигаль: «Воюй або працюй» — це не економічне бронювання

Принцип «воюй або працюй» — це не економічне бронювання, адже уряд радиться з військовими, щоб не було так, що хтось зміг заплатити гроші і не йти воювати.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

За його словами, згідно з принципом «воюй або працюй», уряд водночас приділяє велику увагу дотриманню справедливості. Тож називати цей принцип економічним бронюванням «не зовсім правильно», вважає Шмигаль.

Натомість, кажучи про «воюй або працюй», в уряді хочуть вдосконалити наявний підхід до бронювання, який визначає постанова Кабінету Міністрів. Ці цілі вже «майже на виході», зараз тривають консультації з експертами, серед яких є військові.

«Тому що не може бути, що хтось відкупився від захисту Батьківщини. Це “червона лінія“. Мають бути дуже прозорі правила бронювання і відповідь, чому заброньований та або той працівник», — сказав прем’єр.

Що передувало?

27 серпня Шмигаль заявив, що уряд розглядає низку заходів за принципом «воюй або працюй», зокрема щоб вивести із тіні людей, які отримують зарплату «у конвертах» та не сплачують податки.

Він пояснив, що Україна за час великої війни втратила 3,5 мільйона робочих місць. У 2022 році втратили практично 30% економіки, ВВП. Щоб підтримувати військових треба мати не менше ніж 10 мільйонів робочих місць, а наразі офіційно є менш як 8 мільйонів.

Шмигаль зазначив, що в економіці є ціла низка професій, які працюють «у тіні» та не сплачують податки, які сьогодні критично потрібні.