Кількість заброньованих від мобілізації наблизилася до мільйона людей — Міноборони

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк
Заступник міністра оборони Іван ГаврилюкМіноборони

Нині близько 930 000 військовозобовʼязаних українців заброньовані від мобілізації. Через тиждень ця кількість сягатиме вже мільйона.

Про це повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час круглого столу «Законодавчі підходи до бронювання працівників підприємств» 19 серпня, передає Forbes.

Посадовець вважає, що нині мобілізація не забезпечує потреби війська, бо мобілізований — це «не боєць», він ним стане через 3-6 місяців. За його словами, «нормальна побудова захисту держави»: коли одні воюють, а інші — працюють на оборону.

Гаврилюк переконаний, що економіка має бути переведена на рейки війни, але нині в Україні «одиниці підприємств працюють у три зміни». Водночас підтримка від міжнародних партнерів не збільшуватиметься, вважає заступник міністра.

Як зазначив посадовець, росія не зменшує присутність на окупованих територіях України. На початок року угруповання рф нараховувало 440 тисяч окупантів на захоплених територіях, зараз — близько 600 тисяч, а до кінця року очікується зростання до 800 тисяч.

Більше про бронювання від призову

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у березні цього року заявляв, що уряд працює над оновленою системою бронювання. Він розповідав, що вона стосуватиметься підприємств, які наповнюють бюджет країни своїми податками.

Водночас прем’єр також доручав міністерствам внести оновлену постанову про бронювання, яка б забезпечила справедливе надання відстрочки від мобілізації.

Тим часом у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.

Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання — № 11331-1 та № 11331-2.

Зазначимо, що нині заброньовані по 90% особового складу ДСНС та Нацполіції, а підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики дозволили забронювати до 100% працівників.