Шольц: Наразі немає потреби запрошувати Україну до НАТО
Канцлер Німеччини Олаф Шольц не вважає, що наразі є потреба ухвалювати рішення щодо запрошення України в НАТО. Це перший пункт у Плані перемоги президента України Володимира Зеленського.
Свою позицію Шольц висловив у програмі ZDF maybrit illner 24 жовтня.
Німецький лідер нагадав, що союзники по НАТО описали перспективу України щодо членства на самітах у Вільнюсі та Вашингтоні.
«Країна, яка воює, не може стати членом НАТО. Це всі знають, у цьому немає суперечок. А в НАТО запрошення зазвичай пов’язують зі швидким вступом», — пояснив Шольц.
За його словами, наразі в Альянсі радше «говорять про гарантії безпеки в післявоєнній ситуації».
Шольц наголосив, що потрібні зважені дії, які, з одного боку, гарантують підтримку Україні, а з іншого — не перетворять російсько-українську війну на зіткнення між рф і НАТО.
«Це те, що я чітко розумію, і я не зміню своєї позиції», — підкреслив канцлер Німеччини.
Так само Шольц залишається категоричним щодо надання Україні крилатих ракет Taurus. Він не постачатиме зброю, яка, на його думку, сприятиме ескалації.
«Це те, на що кожен у Німеччині може покластися», — запевнив очільник німецького уряду.
Нагадаємо, раніше видання Politico, покликаючись на власні джерела, писало, що найбільш активно проти вступу України до НАТО виступають США та Німеччина. Окрім них, противниками цього є Угорщина та Словаччина, а також нібито Словенія, Бельгія та Іспанія.
Водночас в Офісі президента спростували цю інформацію. Там пояснюють, що ці чутки вигідні тим, хто «хоче створити хибне враження, наче вступ України не має широкої підтримки серед членів Альянсу».
Тим часом останнє соціологічне опитування показало, що вступ до НАТО підтримують 86% українців.
Що передувало?
Раніше американське видання Financial Times писало, що в західних зовнішньополітичних колах уже понад 18 місяців обговорюють «німецьку модель» для завершення війни в Україні. Вона передбачає, що Україні запропонують вступити до НАТО без окупованих територій, які вона повинна погодитися повернути в дипломатичний спосіб.
Натомість Володимир Зеленський заявив, що західні посадовці, які висувають пропозиції прийняти Україну до НАТО в обмін на те, що вона відмовиться від окупованих територій, ніколи не говорили про це відкрито.
Ще раніше глава держави у контексті переговорів з росією та вступу країни до НАТО підкреслював, що Україна ніколи не віддасть свої території в обмін на «будь-який статус». Він називав «абсолютним божевіллям» пропозиції поступитися землями заради можливого припинення війни.