У ЄС скептично ставляться до миротворчої місії в Україну, якщо в ній не буде США — «Радіо Свобода»
У середовищі європейських політиків скептично сприймають можливість відправлення місії миротворців в Україну, якщо до неї не будуть залучені військові США.
Про це пише «Радіо Свобода» з посиланням на європейських дипломатів та посадовців, обізнаних із ходом дискусії про миротворців.
На їхню думку, без США у складі місії населення Європи буде складно переконати в необхідності відправлення своїх військових до України.
Один зі співрозмовників зазначає, що «це буде важко продати», нагадуючи про Чехію та Польщу, які висловлюють скептицизм щодо такої миротворчої місії.
Ще одне джерело журналістів також стверджує, що європейські популісти можуть виступити проти ідеї місії, використавши фразу про «відправлення наших хлопців вмирати в Україну». Крім того, мовляв, росіяни теж не приймуть європейську миротворчу місію в Україні.
Західні війська в Україні
Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, тоді він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
Нещодавно французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.
Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.
Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.
Раніше про готовність відправити миротворців казали в Італії та Німеччині, тим часом у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська. А в Нідерландах допустили варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одноголосного рішення всіх країн блоку.