Кулеба каже, що його син зрадів би зниженню призовного віку до 18: Ледь відмовив його йти на війну
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що його син прагнув піти воювати проти росіян у 18-річному віці. Але батько вмовив його продовжити навчання.
Про це Кулеба сказав в інтерв’ю BBC.
За його словами, це буде «неймовірно болісне рішення, яке не привітає жодна частина українського суспільства».
Однак, якщо таке рішення все ж ухвалять, то він припускає, що відразу до 18 років вік для мобілізації не знижуватимуть. Натомість це може бути зниження на 1-2 роки.
Кулеба також заявив, що зниженню мобілізаційного віку до 18 зрадів би лише його син. Той, мовляв, проходить військові курси й хоче приєднатися до війська.
«Я ледь умовив його продовжити навчання в університеті поки що, — розповідає ексміністр і каже, що поважатиме рішення сина, якщо той, зрештою, піде воювати. — Це не те, чого тобі варто шукати, але коли настане твій час, ти повинен зустріти цей виклик з гідністю».
Зменшення призовного віку
2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.
Такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.
Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби у перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років. А президент Володимир Зеленський казав, що зниження призовного віку потрібне, бо молоді люди мають кращу фізичну підготовку, а також швидше орієнтуються у технологіях, які широко застосовуються в бойових діях.
Тим часом народний депутат і секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що рівень мобілізації в Україні знизився після кількох місяців дії відповідного закону, а тому треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.