З розвідданих США прибрали гриф, що дозволяв передавати їх Україні (ДОПОВНЕНО)
Британський таблоїд Daily Mail дізнався, що США нібито заборонили Великій Британії передавати Україні дані своєї розвідки.
Про це йдеться в матеріалі видання, який, однак, не містить вказівки на джерела інформації.
Журналісти пишуть, що на тлі інформації про зупинення військової допомоги для України від США всі розвідувальні агентства та військові відомства Великої Британії отримали наказ про заборону передавати розвідувальні дані США з позначкою Rel UKR (Releasable to Ukraine — «Дозволено для передачі Україні»).
Daily Mail стверджує, Сполучені Штати зняли цей гриф, допоки не буде надано нового наказу, і це, ймовірно, вплине на здатність України захищатися від російської агресії.
Доповнено о 14:11. Financial Times також пише, що США перестали ділитися з Україною розвідданими, однак «Суспільне» з посиланням на обізнане джерело стверджує, що станом на середу, 5 березня, обмін розвідданими триває.
Раніше президент Володимир Зеленський доручив представникам української влади звʼязатися з американськими колегами й отримати офіційну інформацію щодо зупинення військової допомоги від США. Він також наголосив, що українські служби встигли напрацювати алгоритми дій за будь-якого розвитку ситуації з допомогою партнерів.
Що відомо про зупинення допомоги від США
Видання Blooomberg та CNN, покликаючись на неназваних посадовців Міністерства оборони США та Білого дому, заявили, що президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги. Зокрема, тієї допомоги, яку розпорядився виділити ще його попередник Джо Байден. Офіційних повідомлень Білого дому про таке рішення не було.
Журналіст видання Economist Олівер Керрол стверджує, що рішення Трампа, про яке написали в медіа, поки що не торкнулося реальних дій. Водночас він уточнив, що це не означає, що наказу про зупинення допомоги не було — просто на місцях в Україні доказів цього не бачать.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою заявив що ще станом на вечір 3 березня військова допомога від США продовжувала надходити.
На тлі цих повідомлень президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала план ReArm Europe («Переозброєння Європи») на 800 мільярдів євро, який передбачає збільшення витрат на оборону — як для свого захисту, так і для підтримки України.