Китай заперечив плани на участь у миротворчій місії в Україні
У Міністерстві закордонних справ Китаю спростували повідомлення медіа про те, що Пекін розглядає участь своїх військових у миротворчій місії в Україні.
Про це сказав прессекретар китайського МЗС Го Цзякун, якого цитує Yicai.
Він назвав повідомлення медіа «абсолютно неправдивими» і додав, що позиція Китаю щодо «кризи в Україні», як офіційний Китай називає російську агресію проти України, «є послідовною та чіткою».
Напередодні Welt am Sonntag з посиланням на дипломатичні кола ЄС писав, що китайські дипломати в Брюсселі провели консультації з Європою щодо доцільності своєї потенційної участі в миротворчій місії для України.
Європейські політики відповіли, що включення Китаю до можливої миротворчої місії може вплинути на позицію москви щодо прийняття миротворців.
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай не хотів публічно засуджувати збройну агресію рф. У березні 2022-го міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У 2023-му Китай запропонував власний «мирний план». Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання». Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай принаймні почав говорити про Україну.
На запрошення КНР тодішній глава української дипломатії Дмитро Кулеба здійснив візит до Китаю. Однак з того часу позиції країн, схоже, не змінилися.
У вересні 2024-го Китай оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», у межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні.