Голова російської делегації пояснив позицію рф на переговорах вигаданими цитатами. Їх спростовувала його ж організація

Очільник російської делегації на переговорах у Стамбулі Володимир Мединський намагався пояснити позицію своєї країни щодо припинення вогню та окупації територій за допомогою вигаданих цитат Наполеона та Отто фон Бісмарка. Одну з них спростовувала навіть російська організація, яку очолює сам Мединський.

На це звернули увагу керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, а також російське видання «Важные истории».

Після завершення перемовин Мединський дав інтерв'ю журналістові російського телебачення Євгену Попову. Під час нього він показав теку з документами й заявив, що за допомогою неї представники делегації «цитували, нагадували» факти українським опонентам.

За його словами, припинення вогню, якого вимагають Україна, країни Європи та США, неможливе, адже цього не було під час воєнних конфліктів у минулому, а люди, які цього прагнуть, мовляв, «історії не знають».

«Як казав Наполеон, війна й переговори ведуться одночасно», — сказав він, додавши, що під час В’єтнамської, Корейської та радянсько-фінської воєн буцімто постійно тривали переговори. Однак, як зазначає Коваленко, історичні джерела не фіксують таких слів імператора.

Крім того, Мединський пояснив вимогу до України віддати росії її території цитатою, яку він приписав канцлерові Німеччини Отто фон Бісмарку.

«Він [Бісмарк] завжди говорив: “Ніколи не намагайтеся обдурити росіян і що-небудь у них вкрасти, тому що мине час, і рано чи пізно росіяни завжди приходять по своє”», — сказав голова російської делегації.

«Важные истории» наголошують, що джерело цієї цитати також невідоме, а її справжність спростовують навіть на сайті російського військово-історичного товариства, яке створив та очолює сам Мединський.

Нагадаємо, раніше журналіст видання Economist Олівер Керрол наводив інші заяви Мединського під час переговорів, у яких він посилався на історичні події. Так, він сказав, що росія не хоче воювати, але готова це робити «рік, два, три — скільки б це не зайняло»: «Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго готові воювати ви?».