Окупанти запустили по Україні 196 повітряних цілей. Скільки збили та які наслідки?
У ніч проти 26 червня армія рф випустила по українських регіонах 196 повітряних цілей. Серед них — балістичні ракети й безпілотники.
Про це повідомили в Повітряних силах ЗСУ.
росіяни атакували Київщину та Полтавщину сімома балістичними ракетами «Іскандер-М», які запустили з Брянської та Курської області рф. Крім того, окупанти випустили 189 ударних БпЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас». Також летіли дрони-імітатори типу «Пародія».
«Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України», — кажуть військові.
За попередніми даними Повітряних сил, станом на 09:00, протиповітряною обороною було збито або подавлено 177 російських цілей — 3 балістичні ракети та 174 безпілотники на півночі, півдні, центрі та сході країни.
Влучання 4 балістичних ракет та 11 ударних БпЛА зафіксували на 12 локаціях, а падіння збитих повітряних цілей на 6 локаціях.
Наслідки атаки
На Сумщині росіяни поцілили по обласному центру. Під ударом опинився 9-поверховий житловий будинок — безпілотник влучив у покрівлю. За даними ДСНС, рятувальники евакуювали близько 40 мешканців будинку. Осередки горіння оперативно ліквідували.
Крім того, російський безпілотник влучив по території стоянки. Внаслідок атаки загорівся легковий автомобіль. Ще близько 10 транспортних засобів зазнали пошкоджень. У ДСНС стверджують, що інформації про постраждалих не надходило.
У Запорізькій області росіяни атакували приватний житловий будинок. Як повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, по допомогу до медиків звернулася 55-річна жінка.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.У Полтавській області під ударом опинилися промислові об’єкти в Кременчуцькому районі. В обласній адміністрації кажуть, що внаслідок влучання ракет та БпЛА відбулося часткове відключення електроенергії. Інформації щодо травмованих до екстрених служб не надходило, повідомляє Віталій Дяківнич.
О 7:41 в АТ «Полтаваобленерго» заявили, що електропостачання відновлено.
На Одещині росіяни атакували енергетичну та цивільну інфраструктуру. Як повідомив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер, в Ізмаїльському районі через пошкодження обʼєкта енергетики тимчасово без світла залишилися кілька населених пунктів. Енергетики вже приступили до відновлюваних робіт.
«Також пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура. Унаслідок атаки спалахнув котеджний будинок. На жаль, одна людина постраждала», — заявив Кіпер.
Крім того, увечері 25 червня війська рф запустили балістичні ракети на Київ. Через атаку постраждали двоє людей. У Дарницькому районі столиці сталося загоряння складських будівель. На іншій локації уламки ракети впали на відкриту територію.