Сили оборони уразили залізничний міст у Криму, через який росіяни перекидали війська
У ніч проти 28 червня Сили оборони України вдарили по залізничному мосту в районі Ічок у Криму. росіяни використовують його для перекидання своїх військ.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
Як зазначається, залізничний міст у районі Ічок у Криму окупанти використовували для перекидання військ та їхнього забезпечення. Крім того, уражено склад боєприпасів росіян у районі Амвросіївки Донецької області.
У Генштабі також підтвердили влучання в нафтопереробний завод «Слов’янський» у Краснодарському краї рф, на якому сталася пожежа, а також НПЗ у Ярославлі — він є одним із найбільших НПЗ в росії, а його проєктна потужність становить 15 мільйонів тонн нафти на рік.
Раніше президент Володимир Зеленський вже підтверджував атаку на НПЗ у росії.
Військові також підтвердили влучання українських ракет у три цехи промислового комплексу «Титан-Барикади» у Волгограді із займанням та частковим руйнуванням у двох цехах. По ньому вдарили українські ракети «Фламінго».
Ізоляція Криму
Раніше міністр оборони Михайло Федоров заявив, що Крим перетворюється на острів через масштабну ізоляцію півострова дронами. За його словами, це може призвести до несподіваних наслідків для росіян.
Ще у травні в Криму запровадили обмеження на продаж бензину A-95 — не більш ніж 20 літрів на добу в одні руки через удари українських безпілотників по об’єктах нафтової промисловості в росії.
На тлі цього страждала й російська логістика на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, а також Криму — вона виявилася «частково паралізованою», оскільки ЗСУ суттєво збільшили кількість атак безпілотників по транспорту армії рф. Зокрема, українські дрони били по пропускному пункту «Джанкой» та мостах біля Чонгару — він з’єднує Крим із Херсонською областю.
У ніч проти 21 червня Сили оборони атакували російські об’єкти в Криму. Під ударом опинилися нафтобази, термінал, газова інфраструктура, елементи ППО та логістика росіян.
Командувач Сил безпілотних систем України Роберт Бровді (Мадяр) закликав українців триматися подалі від військових об'єктів півострова та перепросив «за постійну тривогу, закриті мости/дороги, темряву, нетишу та стрес».