Кількість загиблих на півдні Сирії зросла майже до 600, урядові війська залишили регіон — AFP

Сирійський уряд вивів війська з провінції Ес-Сувейда, де компактно проживають представники релігійної спільноти друзів. За даними спостерігачів, з 13 липня внаслідок зіткнень загинули 594 людини.
Про це повідомляє AFP з посиланням на Сирійську обсерваторію з прав людини.
Урядові війська увійшли в провінцію 15 липня, де загострилося протистояння між друзами та бедуїнськими племенами, із заявленою метою нагляду за перемир’ям. Однак очевидці заявляли, що військові приєдналися до бедуїнів, атакувавши друзьких бійців та мирних жителів.
Після цього Ізраїль завдав авіаударів по сирійських військах у самій Ес-Сувейді та по цілях у Дамаску та його околицях, зокрема по військовому штабу, попередивши, що продовжить атаки, якщо військові не залишать регіон.
Тимчасовий президент Сирії Ахмед аль-Шараа у телевізійному виступі після виходу урядових військ запевнив, що лідери громади відновлять контроль над безпекою, «ґрунтуючись на найвищих національних інтересах». Він також пообіцяв захист друзам.
«Ми прагнемо притягнути до відповідальності тих, хто порушував правила та знущався з нашого друзького народу, оскільки він перебуває під захистом та відповідальністю держави», — наголосив аль-Шараа.
Він також розкритикував військове втручання Ізраїлю, заявивши, що воно призвело б до «широкомасштабної ескалації, якби не ефективне втручання Америки, арабських країн та Туреччини, яке врятувало регіон від невідомої долі».
У четвер, 17 липня, речник Державного департаменту США заявив, що Вашингтон не підтримує ізраїльські удари.
Нагадаємо, у березні у Сирії сталося масове вбивство понад 1700 мирних жителів, переважно алавітів. Більшість вбивств покладають на угруповання, пов’язані з урядом.
Більше контексту
Друзи сповідують релігію, в якій поєднуються елементи ісламу, гностицизму, неоплатонізму та інших філософських і духовних традицій. Друзизм виник ще у XI столітті, спершу як відгалуження шиїтської секти ісмаїлітів, але тепер його вважають окремою релігією.
У Сирії проживає близько 700-800 тисяч друзів, які зосереджені переважно в провінції Ес-Сувейда, а також у деяких частинах Дамаска та його передмість.
Друзи розмовляють арабською, але більше ідентифікують себе зі своєю релігійною громадою, ніж з якоюсь окремою національністю чи етнічною групою.
Водночас більшість сирійських бедуїнів є мусульманами-сунітами. Консервативний сунізм сприймає таємничий та езотеричний друзизм як єресь. Протистояння підживлюється міжплемінними чварами.
Ізраїль, який має власну громаду друзів, позиціонує себе як захисника цієї релігійної групи, хоча деякі аналітики припускають, що це лише привід для того, щоб утримувати сирійські урядові сили подалі від окупованих Ізраїлем Голанських висот.
- Поділитися: