За пів року армія М’янми вбила понад 700 цивільних — ООН

Армія М’янми вбила щонайменше 702 цивільних за шість місяців виборчого періоду 2025 року. Серед загиблих — 224 жінки та 153 дитини.
Про це йдеться у новому звіті Управління ООН з прав людини, який охоплює період з серпня по січень, пише BBC.
Звіт охоплює шість місяців від моменту, коли військові оголосили про проведення виборів — критики називали їх фарсом, адже основні опозиційні партії до участі не допустили.
Найбільше руйнувань і жертв спричинили авіаудари. Найнебезпечнішим для цивільних став регіон Сагаїнг, де загинула 191 людина, зокрема 60 жінок і 30 дітей.
У жовтні в місті Чаун-У боєприпаси влучили в цивільних біля школи: 23 людини загинули, серед них четверо дітей, ще понад 60 отримали поранення. Тоді люди зібралися на акцію зі свічками — відзначали завершення буддійського посту і закликали звільнити політичних в’язнів. У грудні військовий літак бомбардував чайну в Табаїні, де люди дивилися футбольний матч: щонайменше 19 загиблих, 20 поранених.
У звіті також зафіксовані зловживання щодо народу рохінджа — примусове вербування, вбивства, свавільні арешти та сексуальне насильство.
Автори попереджають, що «скорочення міжнародної допомоги ще більше посилює страждання мільйонів людей».
«Начебто народ М’янми ще не настраждався достатньо від рук військових, так тепер його, здається, забули й ті, хто перебуває за межами країни», — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.
Військові М’янми захопили владу у 2021 році, ув’язнивши лідерку демократично обраного уряду Аун Сан Су Чжі. У квітні 2026 року генерал Мін Аун Хлайн, який організував переворот, став президентом.
- Поділитися:
