Україна у квітні експортувала понад 13 млн тонн товарів. Це більше, ніж в останній «довоєнний» місяць — Шмигаль
Український експорт набирає обертів: у квітні Україна вивезла понад 13 млн тонн товарів.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначала, що експорт за квітень перевершив показники лютого 2022 року.
У грошовому вимірі експорт сягнув 3,3 млрд доларів. А проти березня 2024-го зріс на 1,3 млн тонн.
На зростання показників уплинуло, зокрема, відкриття альтернативного морського коридору влітку 2023 року. Також сприяє програма страхування суден UNITY, створена спільно з британським урядом та пулом страхових компаній.
Окрім того, позитивно вплинуло на експорт розширення пропускної здатності «ліній солідарності», передусім з Молдовою та Румунією, а також покращення умов транспортування вантажів залізницею до дунайських портів.
Шмигаль зазначив, що Україна успішно проводить уже третю посівну під час повномасштабної війни. Наразі засіяли 7,2 млн гектарів ярих культур. Загалом протягом весняної посівної планується засіяти 13,5 млн гектарів. Цього достатньо для внутрішніх потреб і збереження експортного потенціалу, переконує прем’єр.
Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала продовжити лібералізацію торгівлі з Україною, тобто звільнення України від мит, ще на один рік. 13 березня Європейський парламент розглянув цю пропозицію, але вирішив, що до неї ще треба внести правки. Зокрема, євродепутати закликали посилити гарантії для аграріїв ЄС у разі «сплеску» української продукції.
Врешті Європарламент погодив, що Єврокомісія зможе застосувати будь-які заходи, які вважатиме за потрібне, якщо через імпорт з України (наприклад, пшениці) виникнуть значні порушення загалом на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів.
Також Єврокомісія може запустити екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів: птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду.
Якщо імпорт цих товарів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021-го та за 2022-2023 роки, тарифи можуть запровадити повторно.
- Поділитися: