ВАКС відмовився скасувати арешт Сахалінського родовища

Вищий антикорупційний суд відхилив позов компаній, які мають право на видобуток газу на Сахалінському родовищі, що в Харківській області, щодо скасування арешту їхнього майна.
Про це повідомила голова Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Олена Дума.
Власники Сахалінського родовища подали позов про скасування арешту їхнього майна та передання майнових прав до АРМА. Сьогодні, 8 серпня, ВАКС розглянув клопотання.
«ВАКС закрив провадження щодо розгляду клопотання про скасування арешту щодо Сахалінського родовища. Заявник не довів обставини щодо підсудності ВАКСу про розгляд цього клопотання», — заявила очільниця АРМА.
Що відомо про справу?
У лютому 2023 року правоохоронці викрили колишніх високопосадовців, які отримували незаконні надприбутки від видобутку газу з державних надр. Сума збитків державі може сягати сотень мільйонів гривень, з’ясувало слідство.
Тоді обшуки провели в колишнього народного депутата України VIII скликання.
У ДБР підозрюють, що він за попередньою змовою з посадовцями «Надра України», Держгеонадра, ТОВ «Сахалінське» та комерційними структурами з 2003-го до 2022 року фактично привласнив державні корисні копалини.
Зокрема, як свідчать матеріали розслідування, Україна де-факто втратила право на Сахалінське нафтогазове родовище на Харківщині. При тому, що з держбюджету на розробку цього родовища витратили понад 1 мільярд гривень.
Згодом суд арештував корпоративні права чотирьох підприємств, які протиправно привласнили надра Сахалінського нафтогазового родовища: ПрАТ «Укрнафтобуріння»; ТОВ «Сахалінське»; ТОВ «Сіріус-1»; ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Права передали в управління АРМА.
- Поділитися: