Комітет Ради схвалив до повторного читання законопроєкт про підвищення податків, який провалили в залі
Комітет Верховної Ради схвалив до повторного першого читання законопроєкт, що передбачає підвищення податків. Раніше його не змогли ухвалити під час розгляду в залі парламенту.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, текст законопроєкту залишився майже тим самим, однак до нього також додали пункт про підвищення податку на банки.
Тож тепер проєкт закону № 11416-д передбачає:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення військового збору розміром 1% від доходу для платників єдиного податку III групи;
- встановлення військового збору для ФОП-платників єдиного податку I, II та IV групи на рівні 10% мінімальної зарплатні;
- встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
- встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
- щомісячне подання звітності ПДФО (для економічного бронювання);
- 50% податок на прибуток банків у 2024 році.
На думку Железняка, цей закон не ухвалять у цілому до жовтня. А це означає, що його впровадження з 1 жовтня буде відбуватися «заднім числом».
Нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада в першому читанні не змогла ухвалити цей законопроєкт, тому його відправили на повторний розгляд.
Що передувало?
Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень. Тобто можуть зрости податки. Річ у тім, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку. Понад 60 млрд гривень планують урізати з витрат на обслуговування державного боргу.
Паралельно уряд ініціював зміни до Податкового кодексу. Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.
- Поділитися: