Чим загрожує втрата шахти біля Покровська — розповіли в профільній асоціації металургів та гірників

Поблизу Покровська на Донеччині діє єдина на підконтрольній українському урядові території шахта з видобутку коксівного вугілля. Його потребують для роботи найбільші металургійні комбінати.
Про це президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Він пояснив, що шахтоуправління «Покровське» обʼєднує декілька шахт, які виробляють якісне коксівне вугілля марки К. За словами Каленкова, навіть зараз, попри близькість фронту, шахти працюють та забезпечують українську металургію вугіллям.
Однак у разі окупації Україна може втратити важливе джерело коксівного вугілля, і їй доведеться імпортувати його з-за кордону. Це водночас може мати супутні виклики, як от здорожчання металопродукції, наголосив президент профільної асоціації.
Крім того, Каленков вказує на ще одну проблему: вугілля набагато вигідніше доставляти в чорноморські порти України, але вони, за його словами, залишаються «вузькою горловиною пляшки».
Тому експерт навів іще один варіант імпорту — доставляти вугілля до європейських портів, а потім перевозити через західні пункти пропуску.
Раніше Каленков попереджав, що втрата контролю над Покровською шахтою призведе до значного скорочення виробництва сталі в Україні.
Металургія в Україні
Україна була одним зі світових лідерів виробників металів і за підсумками 2021 року посідала 14-те місце у світі за обсягами виробництва сталі.
Ще у 2014 році українська металургія зазнала удару після окупації частини Донецької та Луганської областей. Навесні 2022-го були зруйновані та окуповані металургійні комбінати Ілліча та «Азовсталь» у Маріуполі, які виплавляли 40% усієї сталі в країні. Згодом Україна втратила Авдіївський коксохімічний завод, який щороку міг давати 6,87 млн тонн коксу.
Однак упродовж 9 місяців 2024-го українські металургійні підприємства змогли збільшити виробництво сталі на 28,2%, порівнюючи з таким самим періодом минулого року. Виплавка сталі за цей період сягнула 5,884 млн тонн.
- Поділитися: