Комітет Ради підтримав ратифікацію угоди про копалини. До тексту запропонували зміни

Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики рекомендувати ратифікувати угоду про корисні копалини, яку нещодавно підписали зі Сполученими Штатами.
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк.
Загалом за те, щоб рекомендувати ратифікацію, проголосували 11 членів парламентського комітету. Іще один утримався.
Крім того, до тексту преамбули пропонують додати рядок про те, що угода діє на всій території України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, включно з територіальним морем України та деокупованими територіями Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, частин Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей.
Геращенко і ще одна депутатка від «Європейської солідарності» Марія Іонова вирішили не брати участь у голосуванні. За її словами, фракція ухвалить політичне рішення щодо голосування за ратифікацію угоди, залежно від відповідей уряду щодо змісту угоди.
Раніше президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що Рада ратифікує угоду, однак також припускав, що деякі партії не голосуватимуть. Тоді він пропонував, щоб США скасували візи тим депутатам, які налаштовані «не підтримувати принципові для безпеки України та США питання у Верховній Раді».
Більше про угоду
Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент 30 квітня підписали угоду між двома країнами про створення Інвестиційного фонду відбудови. У медіа вона стала відома як угода про надра, чи «мінеральна угода», оскільки стосується видобутку корисних копалин на території України. На сайті Кабінету Міністрів опублікували її текст.
Як зауважував прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в основі документа — п’ять ключових принципів:
- Фонд створюється на засадах 50/50, й обидві сторони мають рівне право голосу.
- Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
- Нові інвестиції, а не борги: жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
- Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах «бери або плати».
- Угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.
Більше про вміст угоди й те, які наслідки від неї отримає Україна — читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: