Велика Британія запровадила нові санкції проти «тіньового флоту» росії

Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій проти росії, які націлені обмежити її доходи від транспортування й продажу нафти.

Про це йдеться в повідомленні уряду Великої Британії.

Велика Британія внесла до санкційного списку 135 нафтових танкерів, які входять до «тіньового флоту», яким росія таємно перевозить нафту. Уряд стверджує, що ці танкери з початку 2024 року перевезли російської нафти на 24 мільярди доларів.

Санкції тепер поширюються на дві компанії, які сприяють незаконній тіньовій торгівлі нафтою рф, — на ці компанії зареєстровані судна. Одна з них пов’язана з російською нафтовою компанією «Лукойл».

«Нові санкції завдадуть ще одного удару по "тіньовому флоту" [російського лідера володимира путіна] і позбавлять росію важливих доходів від нафти, які вона використовує для фінансування війни», — заявив британський міністр закордонних справ Девід Леммі.

Британський уряд наголосив, що санкції Заходу обвалили на одну третину доходи росії від продажу нафти й газу з 2022 року. Там додали, що ці дії відбуваються на тлі зниження Великої Британії та ЄС ліміту цін на сиру нафту, що ще більше порушує потік нафтових грошей до військового бюджету путіна. 

Нагадаємо, 18 липня посли Європейського Союзу погодили 18-й пакет санкцій проти рф. Голова європейської дипломатії Кая Каллас назвала його «одним із найсильніших». За її словами, ЄС продовжить скорочувати військовий бюджет кремля, переслідуватиме ще 105 кораблів «тіньового флоту» та їхніх постачальників, а ще — обмежить доступ російських банків до фінансування.

Що таке «тіньовий флот»?

У грудні 2022 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту та нафтопродукти, які походять або експортуються з росії, на рівні 60 доларів за барель.

Після запроваджень санкцій Євросоюзу щодо російської нафти у відповідь на російську агресію, у світі помітили формування «тіньового флоту» з нафтових танкерів із невідомими власниками. У 2022 році відбулося різке зростання активності на ринку вживаних танкерів. Їх закуповували невідомі організації, які базуються в Дубаї, Гонконгу, Сінгапурі та Кіпрі.

Ймовірно, саме цією мережею кораблів росія продовжує експорт своєї нафти партнерам. Ба більше, у 2024 році ЗМІ помітили ознаки того, що москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу.