Сейм Литви схвалив вихід із конвенції про заборону протипіхотних мін
Сейм Литви підтримав вихід країни з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва й передачі протипіхотних мін.
Про це повідомило Міністерство оборони Литви.
Там зазначили, що вихід із конвенції набуде чинності через шість місяців. Як пише литовський мовник LRT, 107 депутатів проголосували за таке рішення, ще 3 — утрималися.
Зазначимо, що Литва разом із Польщею, Латвією та Естонією ще в березні оголосили про вихід з Оттавської конвенції.
Міноборони Литви раніше зазначало, що з моменту приєднання країни до конвенції ситуація з безпекою в регіоні суттєво погіршилася, а військова загроза для країн, що межують із росією, зросла.
Що це за конвенція?
Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували договір або приєдналися до нього, серед них — Україна. Верховна Рада ратифікувала договір ще у 2005 році.
Конвенція спрямована на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує країни-учасниці знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. Утім, великі держави, які є колишніми або чинним виробниками наземних мін, не стали підписувати договір. До них належать США, Китай і росія.
Авторка: Юлія Лаврук
- Поділитися: