Депутати Європарламенту закликали Брюссель заморозити все фінансування Угорщини

Група депутатів Європейського парламенту закликала Брюссель заморозити все фінансування, призначене для Угорщини, звинувативши цю країну в обмеженні свободи, підриві демократії, недотриманні законодавства та цінностей ЄС.
Про це пише LRT.
Видання вказує, що Угорщина, під керівництвом прем'єр-міністра Віктора Орбана, «постійно конфліктує з ЄС», який уже заморозив для країни мільярди євро.
У листі, підписаному 26 депутатами Європейського парламенту, стверджується, що Угорщина не тільки не прагне покращень, а й «спостерігається подальша тривожна регресія». У листі згадується нещодавно ухвалений закон, спрямований на заборону ЛГБТ-парадів у Будапешті, а також реформи, які мають на меті підрив незалежності судів та придушення критиків уряду.
«Продовжувати фінансувати корумпований режим, який відкрито підриває європейські цінності, — неприйнятно. Тому ми закликаємо негайно припинити будь-яке фінансування Угорщини, використовуючи всі доступні правові інструменти», — написали депутати.
Лист, ініційований фракцією Зелених, підписали також представники кількох інших парламентських фракцій, включно з правоцентристською «Європейською народною партією», центристською «Оновимо Європу» та Соціал-демократичною партією.
Політика Угорщини в ЄС
У 2018 році Європейський парламент розпочав процедуру за статтею 7 Договору про ЄС щодо Угорщини через можливі порушення цінностей Євросоюзу. А втім, процес фактично заблокували політичні розбіжності між країнами-членами.
У 2022 році Єврокомісія заморозила для Будапешта близько 22 мільярдів євро, однак частину цих коштів згодом розблокували, що викликало суперечки між політиками.
Будапешт не раз заважав ЄС запроваджувати санкції проти російських олігархів і військових. Щоб обійти таке блокування, новий уряд Німеччини хоче змінити правила голосування в Європейській раді, щоб важливі рішення, зокрема про санкції, ухвалювали більшістю, а не одноголосно.
На початку березня євродепутати від проєвропейської партії Volt мали надіслати лідерам ЄС план, у якому серед інших питань ішлося про позбавлення Угорщини права голосу після того, як та неодноразово блокувала спільні рішення.
- Поділитися: