«Погрози дипломатам є ознакою відчаю». Дипломати ЄС не залишатимуть Київ, попри погрози росії завдати удару — Матернова

Посолка ЄС у Києві Катаріна Матернова
Посолка ЄС у Києві Катаріна МатерноваFacebook / Katarina Mathernova

Європейські дипломати не будуть покидати Київ, попри «попередження» та заяви росії щодо планування масованих ударів по столиці України.

Про це посолка ЄС у Києві Катаріна Матернова написала у Facebook.

Вона назвала «шедевром лицемірства» сьогоднішню заяву Міністерства закордонних справ росії, яке закликало дипломатів «якомога швидше виїхати з Києва».

«Режим, який роками бомбив житлові будинки, музеї, пологові будинки, школи та електростанції, тепер раптом заговорив мовою “міжнародного гуманітарного права” та Женевських конвенцій», — написала Матернова.

Посолка зазначила, що в такий спосіб росія хоче «страху, паніки й ізоляції України», однак «ЄС нікуди не дінеться», і дипломати залишаються в Україні.

«Погрози дипломатам та міжнародним організаціям не є ознакою сили. Вони є ознакою відчаю. Що агресивнішим і загрозливішим стає кремль, то зрозуміліше, що путінський режим усвідомлює, що він не може зламати ні стійкість України, ні підтримку її партнерів», — додала вона.

Раніше посольство Франції в Україні в коментарі «Інтерфакс-Україна» засудило «безвідповідальні заяви» МЗС росії та заявило, що французькі дипломати продовжуватимуть працювати у звичайному режимі.

Погрози росії

25 травня Міністерство закордонних справ росії закликало дипломатів «якомога швидше виїхати з Києва», адже рф готується атакувати «центри ухвалення рішень» і «командні пункти» в столиці України.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров поговорив телефоном із державним секретарем США Марко Рубіо і повідомив, що росія «розпочинає удари» по об'єктах у Києві, які «використовуються ЗСУ», тому закликав Вашингтон евакуювати з Києва дипломатичний персонал.

Посадовці рф стверджують, що обстріл Києва відбудеться нібито через атаку на коледж і гуртожиток у Старобільську Луганської області 22 травня. Глава рф володимир путін заявив, що внаслідок атаки загинули 6 людей, ще 15, за його словами, зникли безвісти. Генштаб ЗСУ уже спростував цю інформацію і заявив, що тоді у районі міста Старобільськ уразили один зі штабів підрозділу «Рубікон».

Український міністр закордонних справ Андрій Сибіга вважає, що партнери не повинні піддаватися російським погрозам, а мають відповідати на них пропорційно — посиленням підтримки України.