Обвинуваченому в убивстві Фаріон знову продовжили тримання під вартою

В’ячеслава Зінченка, якого звинувачують у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон, залишили під вартою до 8 червня.
Про це повідомляє «Суспільне. Львів».
Засідання у справі про вбивство Ірини Фаріон розпочалось о 10:35 у Шевченківському суді Львова. В'ячеслав Зінченко повідомив, що його прибуття затримали через те, що йому надавали медичну допомогу. Перед початком засідання Юрій Немировський зазначив, що його підзахисному зле.
Суд пішов до нарадчої кімнати, після чого суддя оголосив, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для В'ячеслава Зінченка продовжили до 8 червня.
Юрій Немировський зачитав клопотання про перенесення судового засідання у зв'язку зі станом Зінченка. Інформацію про самопочуття підзахисного адвокат отримав від нього перед початком слухання.
Суд задовольнив клопотання та оголосив перерву в розгляді. Наступне засідання у справі про вбивство Ірини Фаріон відбудеться 29 квітня.
Розслідування вбивства Фаріон
13 лютого Шевченківський районний суд Львова почав розгляд по суті справи про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон.
На засіданнях суду Зінченко провини не визнає. Також заперечує проти цивільного позову, у якому донька вбитої мовознавиці Софія Особа просить про компенсацію 15 млн гривень за вбивство матері.
Нагадаємо, за даними слідства, В’ячеслав Зінченко ввечері 19 липня 2024 року підстеріг мовознавицю Ірину Фаріон у подвір’ї її будинку на вулиці Масарика у Львові. Як зазначається, він наблизився до жінки та вистрілив їй у голову, після чого втік. За кілька годин громадська діячка померла в лікарні.
Зінченка підозрюють в умисному вбивстві людини у зв’язку з виконанням нею громадянського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, а також у незаконному поводженні зі зброєю.
Прокурор заявив, що Зінченко долучився у 2022 році до Telegram-групи націонал-соціалістичним угрупованням NS/WP. У 2024 році приєднався також до групи, яка повʼязана з російською неонацистською організацією. Ці спільноти пропагують культ насильства й жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію.
Слідство вважає, що у Зінченка виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови. Хоча заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов заявляв після особистого спілкування із Зінченком, що той є «абсолютно проукраїнським». Але, мовляв, хлопець «вважає, що не треба розділяти українське суспільство».
Сам Зінченко відкидає причетність до вбивства Фаріон. За висунутими статтями хлопцю загрожує довічне позбавлення волі.
- Поділитися: