ДТП, за якими працівникам НАБУ висунули підозри, відбувалися роки тому — Бюро

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заявило, що аварії, за якими сьогодні висунули підозри працівникам Бюро, є різними інцидентами й відбувалися роки тому.
Про це йдеться в заяві НАБУ.
Нагадаємо, 21 липня трьом працівникам НАБУ повідомили про підозру за скоєння ДТП. За даними ДБР, в одній з аварій посадовець НАБУ зіштовхнувся з автівкою, що рухалася головною дорогою, а згодом і наїхав на пішохода. Той зазнав серйозного поранення, унаслідок чого йому ампутували ліву ногу.
В іншій ДТП правоохоронець НАБУ на трасі Київ — Одеса під час випередження автівки не обрав безпечну швидкість та виїхав за межі проїзної частини, після чого в’їхав в автозаправку. Унаслідок ДТП пасажирка зазнала тяжких поранень: у неї виявили численні переломи, розрив селезінки та забій головного мозку.
У третій аварії правоохоронець на службовому авто в Києві скоїв наїзд на пішохідку, яка перетинала проїзну частину пішохідним переходом на зелений сигнал світлофора.
У НАБУ наголошують, що дві аварії сталися у 2021 році та одна — у 2023-му.
«У кожному з випадків працівники НАБУ одразу після події надали потерпілим першу медичну допомогу, викликали “швидку”, поліцію та поінформували відповідні органи. Це як слід зафіксовано й підтверджено висновками службових розслідувань, проведених Управлінням внутрішнього контролю НАБУ», — йдеться в заяві.
НАБУ стверджує, що його співробітники не використовували службове становище на свою користь і не намагалися уникнути відповідальності. Натомість «максимально сприяли», надавали всі необхідні пояснення й документи на вимогу слідства.
«З огляду на ці обставини, незрозумілим виглядає як проведення масових обшуків за фактами подій, що відбулись два-чотири роки тому, так і ініціювання клопотань про запобіжні заходи у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Також одночасно подані клопотання про відсторонення всіх трьох працівників від посад, попри відсутність ризиків впливу на слідство», — йдеться в заяві.
Що відбувається у НАБУ?
21 липня у працівників Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків. Низка посадовців отримали підозри й були затримані.
Служба безпеки України та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.
Так, одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою у пособництві росії. Також у Києві затримали співробітника Центрального апарату НАБУ, який, працює в найелітнішому, закритому підрозділі «Д-2». Йому закидають шпигунство для російської спецслужби.
Причетним також називають чинного народного депутата від нині забороненої партії ОПЗЖ Федора Христенка, що переховується за кордоном. За даними слідства, він був топовим агентом ФСБ рф і відповідав за посилення російського впливу на НАБУ.
Паралельно трьом працівникам НАБУ вручили підозри щодо ДТП.
У НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал. Паралельно СБУ вирішила провести позапланову перевірку стану охорони державної таємниці. Причому, перевірку організували в період, коли керівництво НАБУ і САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні. А до всього цього ще й відбувається планова перевірка Держспецзв’язку, що охоплює технічну інфраструктуру НАБУ.
У САП стверджують, що працівники СБУ прийшли з перевіркою без офіційного попередження, як передбачає закон. А також отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи та спецоперації, які проводять НАБУ і САП.
В СБУ це відкидають. Кажуть: такого доступу не отримували, а заяви про можливе розкриття негласних слідчих дій є «безпідставними й маніпулятивними».
Також в СБУ вказують, що можуть проводити невідкладні слідчі дії без ухвали суду «у випадках, коли отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та, зокрема, зашкодити проведенню спецоперацій у межах розслідувань щодо співпраці з країною-агресором».
- Поділитися: