Лікар отримав підозру. Військовий під час відпустки звернувся до київської лікарні із переломом ребра, але через неправильне лікування за кілька днів помер — слідство

Лікар київської лікарні, якому вручили підозру
Лікар київської лікарні, якому вручили підозруFacebook / Київська міська прокуратура

У Києві лікаря підозрюють у неналежному виконанні обов’язків через пацієнта-військовослужбовця, який під час відпустки звернувся до лікарні із закритим переломом ребра, а за кілька днів помер.

Про це повідомили поліція та прокуратура Києва.

43-річний військовослужбовець звернувся до Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги із травмою грудної клітки, зазнаною під час відпустки у столиці. Після огляду лікар-хірург діагностував перелом ребра та рану ліктьового суглоба, призначив знеболювальну терапію і відправив пацієнта на амбулаторне лікування. Показань для госпіталізації медик не виявив.

Після завершення відпустки військовий повернувся до місця служби, однак через кілька днів помер у місцевій лікарні. Судово-медична експертиза встановила, що причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до тяжких ускладнень та інтоксикації організму.

У ході розслідування з’ясувалося, що лікар зробив рентген грудної клітки лише в одній проєкції замість необхідних двох — через це не помітив перелом ще одного ребра. За висновками експертів, своєчасне виявлення ушкоджень та належне лікування могли запобігти смерті пацієнта.

56-річному лікарю-хірургу відділення політравми повідомили про підозру за. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого). Санкція передбачає до двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком до п’яти років.