У Нідерландах вперше показали картину Ґустава Клімта, яку вважали втраченою з 1930-х років
На мистецькому ярмарку TEFAF Maastricht у Нідерландах вперше за майже століття представили ранній портрет Ґустава Клімта «Принц Вільям Ніі Нортей Довуона», який вважали втраченим.
Про це пише CNN.
Картина з’явилася в колекції віденської галереї Wienerroither & Kohlbacher (W& K) після того, як у 2023 році двоє колекціонерів звернулися до галеристів із пропозицією дослідити знайдений твір. Тоді, як зазначили в галереї, полотно було забруднене, а печатка майстерні Клімта — майже невидимою.
Експертиза, яку провів мистецтвознавець Альфред Вайдинґер, підтвердила його автентичність. Дослідник шукав цю роботу понад 20 років.
Згідно з архівними даними, на які посилається CNN, у 1923 році портрет продали з майстерні Клімта на аукціоні, а через 5 років його передали на виставку. Його власницею була Ернестіна Кляйн, яка разом із чоловіком Феліксом перетворила студію художника на віллу.
У 1938 році подружжя, рятуючись від нацистів, утекло з Відня до Монако, а подальша доля картини залишалася невідомою. Лише у 2023 році після реставрації та юридичного врегулювання з нащадками Кляйн, полотно знову стало доступним для глядачів.
За даними галереї, Клімт написав цей портрет під час так званої Віденської Völkerschau 1897 року — колоніальної етнографічної виставки, на якій демонстрували представників різних народів. За дослідженням Вайдинґера, група людей з району Осу, звідки походив принц, прибула до Відня для участі у виставці. Найімовірніше, портрет був замовлений, але так і залишився у майстерні Клімта.
Сьогодні вартість полотна оцінюють у 15 мільйонів євро.
- Поділитися: