Скорочення допомоги США призвело до того, що їжа псується на складах у всьому світі — Reuters

На складах уряду США псуються продовольчі пайки, яких вистачило б на місяць для забезпечення 3,5 мільйона людей. Вони можуть стати непридатними для споживання.
Про це пише Reuters із посиланням на п’ятьох обізнаних співрозмовників.
Запаси продовольства застрягли на чотирьох складах — у Джибуті, Південній Африці, Дубаї та Г’юстоні — з моменту рішення адміністрації Дональда Трампа скоротити глобальні програми допомоги. Цими складами керує Бюро гуманітарної допомоги (BHA) при Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID).
Застій продуктів виник через скасування контрактів та заморожування коштів, необхідних для оплати постачальників, перевізників та підрядників. Пропозиція передати запаси гуманітарним організаціям, які можуть їх розподілити, поки «на паузі» через те, що ще очікується схвалення Управління іноземної допомоги Державного департаменту США.
Це управління нині очолює 28-річний колишній співробітник DOGE, який зараз контролює процес закриття USAID.
За даними Reuters, йдеться про 60-66 метричних тонн харчових продуктів, які постачаються від американських фермерів та виробників. Серед них — високоенергетичне печиво, рослинна олія та збагачені зернові.
У деяких продуктів термін придатності закінчується вже в липні. Ймовірно, їх знищать шляхом спалювання, віддадуть на корм для тварин або утилізують іншими способами. За даними Reuters, вартість цих постачань становить понад 98 мільйонів доларів.
Аналіз на основі даних Всесвітньої продовольчої програми показує, що цієї їжі вистачить на три місяці або на півтора місяця для всього населення Сектору Гази. Так, одна тонна їжі, яка зазвичай включає зернові, бобові та олію, може задовольнити щоденні потреби приблизно 1660 людей.
Речник Держдепу, який нині контролює USAID, у відповідь на запитання щодо запасів заявив, що відомство працює над забезпеченням безперебійного продовження програм допомоги та їхнього передання до липня.
«USAID постійно консультується з партнерами щодо того, де найкраще розподіляти товари на складах USAID, попередньо розміщуючи їх для використання в надзвичайних програмах до закінчення терміну придатності», — сказав речник.
- Поділитися: