У МЗС України не бачать правових підстав визнавати путіна легітимним президентом рф

Напередодні інавгурації володимира путіна на пост президента росії Міністерство закордонних справ України заявило, що не бачить правових підстав визнавати путіна легітимним главою рф. У відомстві закликають інші держави слідувати цьому ж прикладу.
Про це йдеться у заяві МЗС.
У відомстві зазначили, що під час проведення виборів у березні 2024 року, влада рф порушила низку міжнародних документів, що є основою сучасної системи міжнародних відносин. Йдеться, зокрема, про Статут ООН, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську конвенцію та інші.
Окрім цього, рф організувала псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України, що було порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права, наголошують у МЗС.
«Такі дії рф, незважаючи на попередження з боку авторитетних міжнародних інституцій, вкотре доводять, що її керівництво не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти незаконну, неспровоковану та невиправдану повномасштабну збройну агресію проти України, яка триває вже понад два роки і спричиняє численні людські жертви й руйнування», — констатують у відомстві.
З огляду на це, а також враховуючи той факт, що путіна оголосили у міжнародний розшук, Україна не бачить підстав визнавати російського лідера демократично обраним і легітимним президентом рф.
У МЗС також закликали іноземні держави, міжнародні організації та громадськість «слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора володимира путіна, надалі протистояти організованій ним руйнації системи верховенства права та загальновизнаних демократичних цінностей».
Реакція інших держав на інавгурацію путіна
Щонайменше чотири країни оголосили, що їхні дипломати не будуть присутніми на інавгурації володимира путіна після його «переобрання» на посаду президента росії, зокрема Чехія, Естонія, Литва і Вірменія.
У МЗС Естонії зазначили, що вибори в росії «не були ані демократичними, ані відкритими, ані чесними», тому інавгурація путіна — «це просто вистава».
Вибори президента рф
Вибори президента росії відбувалися протягом 15-17 березня. «Голосування», зокрема, проводили на тимчасово окупованих територіях України.
російське видання «Медуза» ще в серпні 2023-го писало, що для 70-річного путіна вже почали відбирати «суперників» на вибори. Головна вимога — їм має бути не менш як 50 років, щоб не виникало питань до віку путіна. За даними медіа, планувалося, що на виборах путін набере «рекордний результат»: має отримати понад 80% голосів із явкою понад 70%.
У підсумку Центральна виборча комісія росії оголосила, що за путіна нібито віддали голоси 87,28% виборців, тобто майже 76 мільйонів росіян.
Міністерство закордонних справ України заявило, що такий «виборчий процес» буде незаконним та нікчемним, а включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента рф.
Також МЗС закликало міжнародну спільноту рішуче засудити намір росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їхньої організації та проведення — накласти санкції.
- Поділитися: