Закон «проти УПЦ МП» можуть винести на голосування у травні-червні — Кравчук

Профільний комітет Верховної Ради уже завершив роботу над законопроєктом про заборону релігійних організацій, повʼязаних із росією, — документ готовий до другого читання.
Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу» та заступниця голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Наразі таблиця з правками до законопроєкту розміщена на сайті Верховної Ради. За словами Кравчук, до документа подали понад 1300 правок — на їх розгляд у депутатів може піти кілька днів.
«Будь-яких умовних, формальних перепон для того, щоб законопроєкт потрапив у порядок денний, зараз немає […] Якщо деякі адвокати [документа] всередині парламенту захочуть затягувати та ставити правки на врахування — очевидно, це можна буде зробити. Але у нас є досвід кількаденної роботи, ухвалення різних складних законів. Впевнена, що Верховна Рада до цього готова», — сказала Кравчук.
Очікується, що законопроєкт розглянуть на погоджувальній раді вже найближчим часом, а голосування може відбутися у травні-червні.
Депутатка наголосила, що цей законопроєкт, охрещений «проти УПЦ МП», стосується не свободи віросповідання, а національної безпеки, тому не можна зволікати із його ухваленням.
Що відомо про законопроєкт?
У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки і оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали «розмаїтим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».
- Поділитися: