ОП не звертатиметься до Конституційного Суду, щоб підтвердити легітимність Зеленського

Офіс президента не готуватиме звернення до Конституційного Суду, аби там підтвердили легітимність глави держави Володимира Зеленського, у якого закінчився президентський строк.
Про це в інтерв’ю «Бабелю» розповіла заступниця голови Офісу президента з юридичних питань Ірина Мудра.
Вона зазначила, що тези про звернення до Конституційного Суду просуває росія. Цю тему, зокрема, порушував на засіданні Ради безпеки ООН представник рф Василь Небензя. Тоді він сказав, що Зеленський має звернутися до суду, але не зробить цього, бо боїться.
Окрім цього, Мудра каже, що в листопаді 2023 року були політичні консультації за участі ЄС, США, представників груп і фракцій Верховної Ради. Після них підписали висновок про досягнення згоди та порозуміння між представниками всіх парламентських фракцій.
«Погодили, що вибори будуть після завершення війни, а парламент розробить спеціальний закон, який це врегулює. Здається, на це заклали не менше як шість місяців після закінчення воєнного стану. Тому, враховуючи норми Конституції, законодавство й домовленості парламентських фракцій, я вважаю, у президента немає підстав звертатися до Конституційного Суду», — зауважила політикиня.
Легітимність Зеленського
Конституція України зазначає, що президента обирають на 5 років. Тому повноваження Володимира Зеленського мали б закінчитися 20 травня 2024 року. А втім, Конституція забороняє проведення будь-яких виборів під час дії воєнного стану (а також — вносити зміни в Конституцію).
Сам президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб президентські вибори 2024 року відбулися за планом. Однак, за його словами, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а також це суперечить законодавству.
Зеленський наголосив, що термін його президентських повноважень не завершився, адже в країні діє воєнний стан і його каденція триває. У Європейському Союзі також запевнили, що не мають сумнівів щодо легітимності Зеленського.
- Поділитися: