Єрмак за дорученням Зеленського зустрівся з Папою Франциском. Про що говорили?

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відвідав Італію та Ватикан. Під час зустрічі із Папою Франциском він розповів про «філософію формули миру».
Про це йдеться на сайті Офісу президента та в Telegram-каналі самого Єрмака.
Зазначається, що цей візит Єрмак здійснив дорогою з Франції за дорученням президента Володимира Зеленського. У Ватикані керівник ОП мав зустріч із главою Католицької церкви Папою Франциском.
«Це була важлива розмова, під час якої я поінформував Його Святість про філософію „формули миру“ президента Володимира Зеленського, розповів, чому виключно вона пропонує шлях до справедливого миру», — написав Єрмак.
Також говорили про підготовку до Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Папа Франциск також запрошений на Саміт, писав Blick з посиланням на президентку країни Віолу Амгерд. Проте поки невідомо, чи прибуде понтифік особисто на конференцію.
Єрмак зазначив, що Папа Франциск «висловив свою підтримку Україні». Також керівник адміністрації українського президента зустрівся із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном. 30 травня він заявив, що дозвіл українській армії завдавати ударів по росії західною зброєю призведе до «ескалації, яку більше ніхто не зможе контролювати», писав Vatican News.
За словами Єрмака, кардинал погодився з необхідністю вдосконалити механізм повернення українських дітей та полонених.
Крім того, керівник Офісу президента мав зустріч із головою Єпископської конференції Італії кардиналом Маттео Дзуппі, який очолює миротворчу місію від Ватикану в Україні. Улітку 2023 року Дзуппі відвідував Київ, Москву та Вашингтон.
Нагадаємо, у березні Папа Римський закликав до переговорів у війні росії проти України, зазначивши, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор». Він також вказав на Туреччину як на країну, яка може допомогти з переговорами.
Згодом у Ватикані пояснили, що Папа Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України, а вислів про «білий прапор» запропонувала журналістка.
- Поділитися: