«Зливи НАБУ»: службове розслідування про тиск на викривачів незабаром завершать

Одне зі службових розслідувань про «зливи НАБУ» — щодо тиску на викривачів — має завершитися найближчими тижнями.
Про це повідомив глава НАБУ Семен Кривонос на засіданні з депутатами.
Кривонос розповів, що за інформацією про ймовірні витоки у НАБУ проводять кілька службових розслідувань.
Розслідування щодо можливого тиску на викривачів розпочали станом на кінець травня. Строк для його проведення завершується у липні 2024 року, але планується завершити його, тобто скласти відповідний висновок, вже найближчими днями.
По завершенню службових розслідувань висновки прокомунікують, обіцяє глава НАБУ. Їх направлять на розгляд дисциплінарної комісії, а та вирішує, чи є у діях службовця ознаки проступку. Висновки комісії надають Кривоносу з рекомендаціями, який захід дисциплінарного впливу варто застосувати.
Інші службові розслідування досліджують інші факти. Зокрема, одне порушили за зверненням громадської організації «Центр протидії корупції». Ще одне — за службовою запискою детектива про ймовірні протиправні вказівки з боку службовців НАБУ. Це стосується подій 2022-2023 року, розповів Кривонос.
Кривонос пообіцяв забезпечити, що комісія ухвалить рішення «у розумний строк». За його словами, з практики НАБУ щодо таких дисциплінарних проваджень, воно може тривати 2-3 тижні.
Глава НАБУ також заявив, що до дисциплінарної комісії входять не лише працівники НАБУ, а й представники ради громадського контролю.
Що передувало?
Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики організував виїзне засідання у приміщенні НАБУ після того, як очільник бюро Семен Кривонос не захотів прийти до самого комітету.
Тоді Кривонос зазначив, що розслідування ймовірних витоків уже ведеться, а обговорювати проміжні та фінальні результати розслідування без участі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка є «недопустимим».
«Зливи» НАБУ
Журналісти-розслідувачі Bihus.Info повідомили, що непублічну інформацію щодо роботи НАБУ — внутрішні документи бюро, ухвали, скриншоти листувань тощо — «зливали» фігуранти розслідувань самого НАБУ.
Докази цьому знайшли у вилучених слідством телефонах бізнесмена Юрія Голика — той називав себе «ідеологом “великого будівництва”».
Ще наприкінці травня стало відомо, що Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідує можливий витік інформації за ст. 364 та ст. 387 Кримінального кодексу України та навіть провело обшуки вдома у детектива НАБУ (але не в приміщеннях агентства). Як зазначається, провадження розпочали після службової записки викривача-співробітника НАБУ.
На тлі цього американське видання NBC News написало, що питання боротьби з корупцією викликало напруженість у відносинах між Києвом та Вашингтоном, а останні пертурбації у НАБУ стали прикладом постійної необхідності реформ.
- Поділитися: