Вербицького після розслідування журналістів звільнили з посади заступника генпрокурора, але не з прокуратури

Дмитро Вербицький
Дмитро ВербицькийОфіс генерального прокурора

Після звільнення з посади заступника генерального прокурора Дмитро Вербицький залишається у статусі прокурора. Він фігурував у журналістському розслідуванні, після якого правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення.

Про те, що Вербицький досі працює в прокуратурі, йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора журналісту Данилу Мокрику, яку він оприлюднив на своєму YouTube-каналі.

Як пояснили в ОГП, відповідно до вимог частин 4 та 5 статті 41 Закону України «Про прокуратуру», Вербицький перебуває в статусі прокурора до прийняття рішення про призначення його на іншу посаду або звільнення.

Також в Офісі генпрокурора проінформували, що з 6 вересня до 5 листопада Вербицький перебуває у відпустці без збереження зарплати.

Однак, як звернув увагу Мокрик, згадана стаття передбачає, що після звільнення прокурора з адміністративної посади йому повинні протягом місяця запропонувати нову посаду або звільнити, якщо він від неї відмовився.

Водночас Вербицького звільнили ще 2 липня, тобто нову посаду йому повинні були запропонувати до 2 серпня, а в разі відмови від неї — звільнити, зазначив журналіст.

Справа Вербицького

Журналісти «Схем» зʼясували, що заступник генпрокурора Дмитро Вербицький оселився в будинку у столичному елітному котеджному містечку «Коник», який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень, що згідно з ринковими цінами є заниженою в 6 разів вартістю. 

Також «Схеми» стверджують, що з травня 2024 року власницею одного з сусідніх маєтків на березі річки Коник стала Христина Ільницька, з якою Вербицький нібито перебуває у стосунках. Приблизна ринкова вартість такої нерухомості сягає 48 мільйонів гривень, хоча договір купівлі-продажу будинку свідчить, що жінка заплатила за нього близько 2 мільйонів гривень.

Сам посадовець заперечив, що допомагав Ільницькій із придбанням майна.

Окрім того, журналісти виявили, що за декілька місяців до того жінка придбала автомобіль Porsche Macan T 2023 року випуску вартістю 100 тисяч доларів. Водночас власний сукупний дохід Ільницької, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, становить трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Після розслідування журналістів щодо Вербицького почали службове розслідування, Національне агентство із запобігання корупції — перевірку способу життя Вербицького, а Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо його можливого незаконного збагачення.

Парламентарі викликали генпрокурора Андрія Костіна до Верховної Ради для доповіді щодо майна його заступника. Проте Костін не прийшов, пояснивши, що зараз триває службова перевірка, і тому запропонував відкласти обговорення. 1 липня Вербицького звільнили.