У Раді вимагають звільнення міністра енергетики Галущенка після конфлікту із депутаткою Совсун

Міністра енергетики Германа Галущенка розкритикували за відповідь народній депутатці Інні Совсун у Верховній Раді під час години запитань до уряду.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Совсун, як членкиня енергетичного комітету Верховної Ради, спитала в урядовців, хто з міжнародників підтримує «Велике атомне будівництво». Вона заявила, що має листи від представників делегації Єврокомісії та американського посольства про те, що ті не підтримують таке рішення і не хочуть, аби на них покликалися в публічному просторі.
Під час відповіді Галущенко сказав: «Що стосується позиції клерків середньої ланки представництва ЄК, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствах і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу».
У відповідь депутати висловили обурення та освистали Галущенка. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав представників уряду «утриматися від необґрунтованих звинувачень або надати докази».
Пізніше Совсун написала в X: «По-перше, пане міністре, я не “бігаю“, а працюю в межах своїх повноважень, і не міністру корумпованого міністерства вказувати мені, як мені працювати. По-друге, нагадаю, що кілька місяців тому Галущенка викликали в Раду доповісти про корупцію в Міненерго, але він досі цього не зробив».
Железняк оголосив, що його фракція заблокує роботу наступного тижня, якщо не отримає очікуваної доповіді від міністра.
«І будемо вимагати його (Галущенка — ред.) звільнення», — написав він. Совсун також оголосила, що готує постанову про звільнення Галущенка.
Що за «Велике атомне будівництво»?
Міненерго та «Енергоатом» ініціювали низку масштабних енергетичних проєктів, як-от будівництво чотирьох нових атомних реакторів на ХАЕС, щоб компенсувати енергетичні потужності, втрачені через тимчасову окупацію Запорізької АЕС.
А також інші довгострокові атомні проєкти, як-от Чигиринську АЕС на Черкащині, де ще в радянські часи планували побудувати енергоблок.
Проти добудови двох нових енергоблоків виступали екозахисники, інші ж критики вказували на невчасність цих проєктів під час війни. В уряді наполягають на потребі розширення джерел електропостачання.
- Поділитися: