Зеленський — «заручник ідеології», а В'ятрович — «брехун»: у Польщі знову згадали про Волинську трагедію

Депутат і віцеспікер польського Сейму Пьотр Згожельський висловив сумніви щодо рішення України дозволити ексгумації загиблих під час Волинської трагедії. Він назвав президента України Володимира Зеленського «заручником бандерівської ідеології», а колишнього очільника Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича — «волинським брехуном».
Про це пише PolsatNews.
Згожельський скептично висловився щодо нещодавніх заяв України й Польщі про початок ексгумацій. За його словами, «історії» українців розраховані «на наївних людей».
Він також вважає, що ані президент Польща Анджей Дуда, ані всі, хто раніше прагнув порушити питання ексгумації жертв Волинської трагедії «не є ефективними в аспекті очікувань волинських родин».
«Якби він (Зеленський — ред.) не був заручником бандерівської ідеології, то мав би вже сотні нагод сказати в Польщі одне чарівне слово, яке відкриває простір для подальших дій. Він його так і не сказав», — сказав польський депутат.
Крім того, він назвав попереднього голову українського Інституту національної пам’яті, «знаменитого В'ятровича», «волинським брехуном», який нібито «ображав волинські родини».
Теперішній очільник цієї установи, мовляв, «не говорить нічого, окрім того, що саме Україна буде проводити ексгумації та поховання». Це, на думку Згожельського, є «скандалом».
Він також порівняв польський і український Інститути національної пам’яті, назвавши їх зовсім різними установами, бо в УІНП нібито «працює лише близько 60 осіб».
Волинська трагедія
У роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на теренах України діяло одразу декілька партизанських рухів. Це, зокрема, були загони Української повстанської армії (УПА) та польської Армії Крайової. Вони переважно вели свою боротьбу на Волині.
Тоді ж обидві сторони проводили обопільні етнічні чистки, аргументуючи це помстою за репресії упродовж минулих років та вже нинішні вбивства. Згідно з даними Інституту історії України, це був один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни.
Згідно з польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинули щонайменше 35 тисяч людей, із яких 18 тисяч були ідентифіковані, а з українського боку полягло до кількох тисяч людей. Водночас, за даними проєкту Українського католицького університету (УКУ), з українського боку загинули від 9 до 10 тисяч людей.
- Поділитися: