Від угоди про корисні копалини США очікують отримати $20 млрд доходу — радник Білого дому

Сполучені Штати очікують отримати 20 мільярдів доларів доходу від реалізації угоди про українські рідкісноземельні мінерали.
Про це радник Білого дому з економічних питань Кевін Гассет сказав журналістці Келлі Маєр.
Водночас він припустив, що насправді угода з Україною має більшу цінність, ніж 20 мільярдів доларів, «з огляду на її значення для американців».
За його словами, президент США Дональд Трамп вважає, що угода «не лише посилить нашу національну безпеку, забезпечивши критично важливі мінерали», а й «закріпить контроль над цими територіями, адже, зрештою, ніхто не хоче нападати на об’єкти, що належать США».
«Я вважаю, що наявність частки власності США — це спосіб забезпечити увагу США до цього регіону, що, сподіваюсь, сприятиме збереженню миру, коли він, сподіваємось, настане», — додав Гассет.
Нагадаємо, Трамп заявив, що 28 лютого прийме президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні. Під час його візиту США та Україна підпишуть угоду про рідкісноземельні корисні копалини.
Зеленський підтвердив свій візит до США, де, за його словами, він проведе з Трампом перемовини щодо угоди.
Більше про угоду
Україна та США домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин. Перший варіант угоди Київ не прийняв. Президент України Володимир Зеленський пояснював, що документ не відповідав українським інтересам. Це викликало критику у Вашингтоні, дійшло до прямих звинувачень від президента США Дональда Трампа на адресу Зеленського.
Згодом українська та американська сторони допрацювали документ, у ЗМІ з’явився його текст: Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови, управлятимуть ним обидві сторони. Угода передбачає, що жоден з учасників договору не буде продавати, передавати або в інший спосіб прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у фонді без попередньої письмової згоди іншого учасника.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є у державній власності Києва.
Разом із цим, уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.
- Поділитися: