Рада обрала новий склад Кабінету Міністрів з-поміж старих урядовців. Хто увійшов до команди Свириденко?

Верховна Рада проголосувала за формування нового складу Кабінету Міністрів. Очільники відомств уже працювали в попередньому уряді.
Про це свідчить трансляція уряду.
За рішення проголосували 253 парламентарі, 194 з них — представники «Слуги народу». 13 депутатів виступили проти, ще 23 — утрималися. Жодного голосу не дали «Європейська Солідарність» та «Батьківщина».
Також окремо в Раді призначали міністра закордонних справ і міністра оборони.
Під час представлення нового уряду премʼєрка Свириденко в парламенті зазначила, що багатьох членів її команди «вже знають».
«Це команда фахових, відданих людей. Людей, які готові брати на себе відповідальність і продовжувати працювати в урядовій команді», — заявила вона.
Новий склад уряду
- Михайло Федоров

У новому уряді Федоров зберіг посаду міністра цифрової трансформації, а разом із тим став першим віцепрем’єр-міністром замість Юлії Свириденко.
Ще з травня 2019-го він став позаштатним радником президента України з digital-напряму. Того ж року Федорова обрали народним депутатом, однак невдовзі він перейшов до уряду на посаду віцепрем'єра — міністра цифрової трансформації.
Відомий як ініціатор електронного сервісу державних послуг «Дія» та наймолодший міністр в українській політиці.
- Олексій Кулеба

Олексій Кулеба став віцепрем’єр-міністром — міністром розвитку інфраструктури та територій.
У Кабмін він прийшов лише минулого року під час вересневого «великого перезавантаження» та обійняв посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення — міністра розвитку громад та територій.
Перед тим Кулеба був головою Київської обласної державної адміністрації, на цій посаді він зустрів повномасштабне російське вторгнення, а після того — перейшов до Офісу президента, де став заступником його керівника Андрія Єрмака.
- Тарас Качка

Посада віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції перейшла Тарасові Качці від Ольги Стефанішиної.
Він є відомим юристом та економістом, одним із головних архітекторів Угоди про асоціацію України з ЄС. З 2019 року урядовець був заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Того ж року він став торговим представником України.
Денис Шмигаль
Денис ШмигальFacebook / Денис Шмигаль
Колишній прем’єр-міністр відтепер є міністром оборони замість Рустема Умєрова.
Він став рекордсменом за тривалістю перебування на посаді серед усіх голів уряду — був прем’єром понад 5 років — з 4 березня 2020 року.
До політичної кар’єри працював на різних підприємствах, згодом пішов до Львівської обласної держадміністрації. Вже з 2019-го Шмигаль очолив Івано-Франківську ОДА, а невдовзі став віцепрем'єр-міністром — міністром розвитку громад і територій.
- Герман Галущенко

Відтепер Галущенко обійматиме посаду міністра юстиції. З квітня 2021-го і до цього призначення він був міністром енергетики.
Ще до того він працював у прокуратурі Львова, у Міністерстві закордонних справ України, був представником України в комітеті Ради Європи по боротьбі з корупцією. А ще — заступником керівника департаменту Секретаріату (Адміністрації) президента України та директором департаменту судової роботи Міністерства юстиції України.
Також Галущенко працював в «Енергоатомі», зокрема, до своєї першої міністерської посади він був віцепрезидентом компанії.
- Світлана Гринчук

Гринчук очолила Міністерство енергетики, залишивши посаду міністерки захисту довкілля та природних ресурсів.
Те відомство вона очолювала з вересня 2024 року та займалася координацією роботи з питань зміни клімату, євроінтеграції, сталого розвитку, енергетичної ефективності та кліматичних фінансів.
До цього політикиня роками працювала в уряді, прийшовши у 2015 році до Секретаріату Кабінету Міністрів. Відтоді Гринчук, зокрема, була керівницею департаменту з питань зміни клімату та захисту озонового шару Міністерства захисту довкілля, радницею прем'єра та міністра фінансів на громадських засадах, а також заступницею двох міністрів — захисту довкілля та енергетики.
- Денис Улютін

Денис Улютін очолив нове Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України.
З 2020 року він був першим заступником міністра фінансів.
Загалом він має понад 20 років трудового стажу і 3-й ранг державного службовця. Починав свій кар’єрний шлях із посади головного державного податкового інспектора Державної податкової адміністрації України. Він також працював в Апараті прем’єр-міністра, патронатній службі Міністра фінансів та Секретаріаті Кабінету Міністрів.
Олексій Соболев
Олексій СоболевFacebook / Олексій Соболев
Соболев прийшов на новостворену посаду міністра економічних ресурсів України.
Він має значний досвід роботи в інвестиційному та фінансовому секторі, і з липня 2024-го був першим заступником міністра економіки.
До Мінекономіки він був радником міністра інфраструктури й координував проєкти з підвищення прозорості діяльності, відкритих даних та покращення корпоративного управління держпідприємствами.
А ще — керував проєктом Prozorro.Sale в антикорупційній організації Transparency International Ukraine та очолював «Прозорро.Продажі».
Кого перепризначали:
- Андрія Сибігу як міністра закордонних справ;
- Наталію Калмикову як міністерку у справах ветеранів;
- Ігоря Клименка як міністра внутрішніх справ;
- Оксена Лісового як міністра освіти та науки;
- Віктора Ляшка як міністра охорони здоров’я;
- Сергія Марченка як міністра фінансів;
- Матвія Бідного як міністра молоді та спорту.
Водночас поки Верховна Рада не призначала міністра культури. В уряді Шмигаля торік цю посаду обійняв дипломат Микола Точицький, тепер, згідно з процедурою, тимчасовою виконувачкою обов'язків глави Мінкульту стала перша заступниця міністра Галина Григоренко, вказує «Суспільне».

Окрім Мінкульту, політикиня обіймала посаду голови Державного агентства України з питань мистецтв. Ще до того, у 2017 році, вона стала співзасновницею громадської організації «Оупен Опера Юкрейн», що займається мистецькими та освітніми проєктами у сфері барокової музики XVII-XVIII століть.
- Поділитися: