Технології / Штучний інтелект

«Чорнозем та твір «Щедрик»: робот Софія розповіла, що знає про Україну

Twitter Володимир Гройсман
Технології/Штучний інтелект/«Чорнозем та твір «Щедрик»: робот Софія розповіла, що знає про Україну
Зберегти
Вигляд
lead
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запитав людиноподібного робота Софію, що вона знає про Україну. Та відповіла одними з найбільш відомих фактів про державу, зокрема, про український чорнозем та твір «Щедрик».

«Каже, що у нас — чверть всього чорнозему світу, найбільший у світі літак «Мрія», найпершу конституцію також написали у 1710 році в Україні. А композитору Миколі Леонтовичу належить найбільш впізнаваний і затребуваний музичний твір «Щедрик», — написав Гройсман у Twitter.

На питання, чи хоче робот Софія українське громадянство, вона відповіла, що розробники вважають її громадянкою світу. Софія також розповіла, що вона вперше в Україні, але вражена поєднанням історії і краси.

Робота Софію 11 жовтня представили на прес-конференції у Києві. Там побував і журналіст Громадського Остап Яриш. За його словами, організатори заходу не дозволили пресі поставити Софії будь-які питання (присутні хотіли пожартувати, та запитати, коли в Києві з’явиться гаряча вода). Для робота заздалегідь обрали дев’ять питань, і просили їх їй ставити лише в певному порядку. Також людей просили не шуміти, аби Софія почула, що до неї кажуть.

Софія — людиноподібний робот, який може імітувати людські емоції та поведінку. Її спроектували так, аби вона могла навчатися та адаптуватися до оточення. Робот Софія — найбільш відомий та розрекламований подібний проект у світі. Також вона є першим роботом, який отримав громадянство — Софія є підданою Саудівської Аравії.

У листопаді 2017 року робот Софія заявила про бажання створити сім'ю.


Більше про:
# робот
Пов`язані новини