Політика

Як змінювався президент США: 100 днів Трампа у твітах

2 травня, 2017 18:34
Політика/Як змінювався президент США: 100 днів Трампа у твітах
Зберегти
Вигляд
lead
Громадське підсумувало перші 100 днів нового президента США за його найяскравішими твітами.

За 100 днів свого президентства Дональд Трамп заборонив в’їзд до США громадянам 7 країн, розсварився з медіа і впритул наблизився до війни з Північною Кореєю.

Про всі ці події Трамп незмінно повідомляв у своєму особистому twitter-акаунті @RealDonaldTrump, де, на відміну від сухого офіційного @POTUS, як на долоні видно особистість президента.

З 20 січня – дня своєї інавгурації – Дональд Трамп написав у своєму особистому акаунті понад 400 твітів: в середньому 4,68 повідомлень на день.

Twitter Трампа надзвичайно популярний: на нього підписалися понад 28 мільйонів людей, і кожен твіт має в середньому 30-60 тисяч вподобань та понад 10 тисяч ретвітів. У такий спосіб Трамп активно конкурує з «традиційними» медіа та напряму працює зі своєю аудиторією.

Громадське підсумувало перші 100 днів нового президента США за його найяскравішими твітами.

Зовнішня політика

Країни, про які найбільше писав Дональд Трамп у своїх твітах – це Мексика та Китай. Якщо першу президент США згадував майже винятково в контексті будівництва стіни на кордоні, то про Китай йому йдеться з огляду на ситуацію в Північній Кореї.

Трамп, який під час кампанії жорстко висловлювався щодо Пекіна, значно пом’якшив свою позицію в перші 100 днів на посаді.

Цю трансформацію чітко помітно з його твітів.

 

Китай

Перед зустріччю з китайським президентом Сі Дзіньпіном Трамп пише: «Китай зробив мало» у питанні Північної Кореї та «зустріч із Китаєм буде дуже складною».

 

Та вже після зустрічі американський президент констатує, що це була «велика честь», а між сторонами зародилися «добра воля і дружба».

 

Трамп у twitter натякає, що торговельна угода з Китаєм може бути дуже вигідною для Пекіна, якщо той співпрацюватиме у питанні Північної Кореї. Якщо ж ні – США готові вирішити проблему Пхеньяна самотужки.

 

Трамп також відхрестився від власних слів під час кампанії про те, що Китай штучно утримує низький курс юаня з метою збільшення імпорту своїх товарів за кордон.

«Навіщо мені називати Китай валютним маніпулятором, якщо вони співпрацюють з нами у питанні Північної Кореї? Побачимо, що буде далі!».

 

Мексика

А от щодо Мексики позиція Трампа у twitter залишалася стабільно жорсткою.

«Мексика надто довго використовувала Сполучені Штати. Ми маємо покласти край гігантському торгівельному дефіциту і браку допомоги на дуже слабкому кордоні, НЕГАЙНО!»

Трамп підтверджує, що його обіцянку побудувати стіну на кордоні з Мексикою буде виконано. Хто платитиме?

Спершу Трамп пише, що він особисто долучиться до розробки проекту з метою здешевити його, потім обіцяє, що «одного дня Мексика таки заплатить, у той чи інший спосіб, за цю життєво необхідну стіну».

 

Іран

Ще одна країна, на адресу якої Трамп регулярно спрямовує гнівні твіти, – це Іран.

«Іран грається з вогнем – вони не цінують, яким «добрим» був до них президент Обама. Але не я!».

 

Росія

Кілька разів у twitter американського президента зринає Росія – Трамп критикує свого попередника за його політику щодо Москви.

«Росія ВІДІБРАЛА Крим в часи адміністрації Обами. Чи не був Обама надто м’яким щодо Росії?».

«Протягом восьми років Росія «перегравала» президента Обаму, ставала все сильнішою й сильнішою, забрала Крим і збільшила свій ракетний арсенал. Слабкість!».

Водночас Трамп не відступає від своїх обіцянок примирення з Москвою – і оптимістично пророкує дружні взаємини між країнами.

«Все буде добре між США та Росією. Коли настане час, всі прийдуть до тями і запанує тривалий мир!».

 

У twitter він також постійно відповідає на звинувачення в тому, що його до влади привели російські впливи. Трамп вважає, що ці звинувачення сфабриковані «фейковими медіа».

На ці закиди він відповідає або історією про те, що американські спецслужби нібито прослуховували його за вказівкою Обами, або історіями про те, що зв’язки з Росією мали і ключові американські демократи: Клінтони, Ненсі Пелозі (лідерка демократів у Палаті Представників), Чак Шуммер (керівник меншості демократів у Сенаті) чи Джон Подеста (головний радник кампанії Клінтон).

«Чому розвідувальний комітет Палати представників не досліджують угоду Білла та Гіларі Клінтон, що дозволила поставки урану в Росію, російські гонорари для промов Білла Клінтона, «перезавантаження» стосунків з Росією від Гіларі, похвальні слова на адресу Росії від Гіларі, чи російську компанію Подести?» - питає він.

Або іронізує: «То хто ж таємно сказав російському президентові, «скажи Владіміру, що після виборів я матиму більше гнучкості»?.

Так Трамп натякає на фразу, яку Обама нібито сказав Медведєву перед виборами 2012 року.

 

Німеччина

Трамп у twitter обурюється висвітленням в медіа своєї зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

«Попри те, що ви чули в ФЕЙКОВИХ НОВИНАХ, у мене була ЧУДОВА зустріч з німецьким канцлером Ангелою Меркель», – пише він.

І одразу ж додає критику:

«Незважаючи на це, Німеччина винна великі суми грошей НАТО і мусить заплатити США за дуже потужний і дуже дорогий захист, який ми надаємо!».

 

 

Мігранти та заборона в’їзду до США мусульманам

«Всі сваряться через те, чи можна це називати ЗАБОРОНОЮ. Називайте як хочете, йдеться про те, щоби погані люди (з поганими намірами) не могли потрапити до нашої країни», – реагує Трамп на бурхливе обговорення його рішення заборонити в’їзд до США громадянам 7 мусульманських країн.

Після того, як Федеральний суд США визнає цю заборону незаконною, Трамп емоційно обурюється в twitter – його погроза засудити суд збирає найбільше коментарів з усіх твітів президента, 146 тисяч.

«Не можу повірити, що суддя поставив країну у таку небезпечну ситуацію. Якщо щось трапиться, звинувачуйте його і судову систему. Люди проникають! Погано!».

Тема ісламських терористів і нелегальної міграції викликає у президента США чи не найбільше емоцій, у своїх твітах він попереджає, а то й відверто залякує.

«Нашій країні потрібні міцні кордони і ретельний контроль, НЕГАЙНО. Гляньте, що коїться у всій Європі і світі – жахливий безлад!».

«Ви можете в це повірити? Адміністрація Обами погодилась прийняти тисячі нелегальних мігрантів з Австралії. Чому? Я досліджу цю дурну угоду!».

«Новий радикальний ісламський терорист щойно напав на Лувр у Парижі. Туристи в оточенні. Франція знову на межі. ПОРОЗУМНІШАЙ, Америко».

 

Військова міць США

Протиставляючи себе та Америку цим безпековим загрозам, Трамп створює новий образ США: значно більш мілітаризований та зорієнтований на військову міць.

Наголос на величі американської армії, героїзація вояків, гордість з приводу потужності американських збройних сил – ці теми виринають щотижня в стрічці Трампа.

«Ми будуємо нашу армію, і вона швидко стає сильнішою, ніж будь-коли. Якщо чесно, у нас немає іншого вибору!», - пише він.

«Я вітаю наших великих військових, чоловіків та жінок, за те, що так добре представляють Сполучені Штати, і весь світ, в атаці на Сирію», - написав Трамп після запуску 59-х ракет Томагавк по військових силах режиму Асада.   

Героїзуючи сьогоднішніх військових, Трамп також прагне побудувати американську історичну пам’ять навколо теми воєнних героїв минулого. Важливу роль тут відіграє В’єтнамська війна.

«Сьогодні, під час першого в історії Національного дня ветеранів В’єтнамської війни, ми вшанували наших справжніх американських героїв», - написав він 29 березня.

 

Медична реформа Обами

Іншою постійною темою є критика медичної програми Обами – Obamacare. Трамп постійно з неї знущається – ще з часів передвиборчих дебатів.

Зараз він стверджує, що зробить свою медичну програму – значно кращу та значно дешевшу для бюджету та громадян. Саме висока вартість Obamacare і зростання ціни страхових внесків і є його головною претензією до головної реформи Обами.

«Якщо наш план у сфері медицини буде схвалений, ви побачити справжню програму з охорону здоров’я… ObamaCare є смертельною петлею», - пише він.

 

«ObamaCare має серйозні проблеми. Демократам потрібні великі гроші, аби тримати її на плаву – інакше ця програма помре значно раніше, ніж можна було би подумати», - додає Трамп.

 

Війна з медіа

Ще одна важлива тема – війна Трампа з американськими провідними медіа. Він вживає поняття «фейкові медіа» (fake media, fake news) чи «медіа-невдахи» (failing media).

«Фейкові медіа (а не Реальні медіа) після виборів стали навіть гіршими. Кожен матеріал надзвичайно спотворений. Слід вимагати від них правди!».

Цей твіт Трампа дістав понад 80 тисяч лайків та понад 18 тисяч поширень.

До категорій «фейкових медіа» Трамп відносить ЗМІ, що вважаються носіями високих журналістських стандартів – CNN, ABC, NBC, New York Times та інші.

«Два фейкові опитування від ABC та NBC, хоч і містять деяку позитивну інформацію, загалом були абсолютно брехливими», - говорить він в нещодавньому твіті.

«Газету-невдаху New York Times, яка два роки казала, що я неправий, щойно схопили на великій брехні».

Щодо New York Times Трамп навіть непрямо погрожує, що змінить закони про наклеп, аби притягувати медіа до відповідальності.

«Невдахи з New York Times зганьбили медіа-світ… Може, треба змінити закони про наклеп?»

Натомість є медіа, які Трамп шанує і на яких посилається. Це передусім канал FoxNews, який належить Руперту Мердоку, відомому медіа-магнату та другу Трампа. Саме FoxNews зробило репортаж про те, як за Трампом, нібито за вказівкою Обами, слідкували американські спецслужби. У своєму twitter Трамп часто про це говорить.

 

Родина Трампів

У своєму twitter Дональд Трамп пише і про родину – вітає дружину Меланію з днем народження. Він без зайвої скромності хвалить доньку Іванку, котра, на його думку, також потерпає від упереджених мас-медіа.

«Я так пишаюся своєю донькою Іванкою. У той час, коли медіа обливають її брудом, вона продовжує високо тримати голову – це просто чудово!».

Всі ці історії показують, як Трамп прагне досягти прямого контакту зі своєю аудиторію. Показуючи себе максимально безпосереднім, досить емоційним, безкомпромісним та прямим. Судячи з кількості ретвітів та вподобань, йому це більш-менш вдається.

Але час покаже, чи може цей інформаційний епатаж приваблювати людей і в майбутньому.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини