100-річна церква в Ірпені перейшла до ПЦУ

Центральний храм міста Ірпінь Київської області — Свято—Троїцька церква — за результатами голосування місцевої релігійної громади перейшов до Православної Церкви України.
Про це повідомила Михайлина Скорик-Шкарівська — депутатка Ірпінської міської ради, заступниця міського голови Бучі.
25 жовтня в Ірпінській міськраді провели відкриті збори щодо переведення центрального храму міста до Православної Церкви України. Як зазначається, релігійна громада Свято-Троїцької церкви майже одноголосно проголосувала за перехід.
Місцеві ЗМІ зазначають, що на місці було багато поліціянтів, але ніяких сутичок чи навіть словесних перепалок не було чути. Після довгої реєстрації саме голосування минуло за кілька хвилин.
«Цій церкві понад 100 років, а позиція династії священників стосовно переходу з УПЦ МП в ПЦУ тут була найбільш консервативною. Але місто, що пережило окупацію, бойові дії і де 50% житлового фонду зазнало руйнувань, більше не готове терпіти московську церкву. Новим настоятелем храму, за бажанням жителів, став Олександр Домбровський», — пише Михайлина Скорик.
Як зазначається, Свято-Троїцький храм — найстаріший в Ірпені. Закладка та будівництво церкви розпочалися в 1909 році та тривали 6 років. А вже в 1915 році стали регулярно відбуватися богослужіння.
московський патріархат в Україні
Після початку повномасштабної війни очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію рф. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть перестала згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
Наприкінці травня минулого року Українська православна церква московського патріархату зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.
Попри це місцева влада позбавила УПЦ МП права на користування земельними ділянками в Сумах, Рівному, Хмельницькому, Чернівцях, а також ділянкою, на якій розташований кафедральний собор у Тернополі. У Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій та Житомирській областях місцеві депутати проголосували за заборону діяльності УПЦ МП в регіоні.
У Кам'янці-Подільському ухвалили рішення про припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, які перебувають у державній власності. На Вінниччині розірвали договори оренди майна та землі з УПЦ МП. А ось у Львові припинили діяльність храмів УПЦ МП.
Усе це відбулося після інциденту з побиттям українського військового, який стався у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. Храм після цього теж перейшов до ПЦУ.
- Поділитися: