Уже наприкінці цього навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Україні Томосу про автокефалію.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, який був надіслали у школи, управління освіти та Інститут післядипломної педагогічної освіти. У ньому також містяться інформаційні матеріали для вчителів щодо висвітлення цього питання для старшокласників.

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію — це важлива з історичного погляду подія. Вона повідомила, що наказ про зміну навчальних програм підписали ще 21 лютого.

«Про те, що українська держава та духовенство намагалися реалізувати цю ідею, і раніше згадувалося в українських підручниках. Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року — у квітні-травні. Для нас було принципово до цього часу надіслати вчителям інформаційні матеріали, якими вони можуть послуговуватися вже цьогоріч. Це важливо, адже так вчителі зможуть зауважити зміни в програмі, а також підготуватися до висвітлення теми», — зазначила міністерка.

За словами Гриневич, у підручниках з історії тема створення ПЦУ та надання Томосу з’явиться з наступного навчального року, оскільки цьогоріч запланований друк нових книг для 11-х класів.

Також цю тему внесуть у програму ЗНО з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року.

Нагадаємо, 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

9 січня томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.

Поділитись: