Фільм «Канонічні»/«Каноничные» — це роздуми про складний шлях української церковної незалежності. У цьому фільмі багато історії, це допомогло автору і, сподіваюся, допоможе глядачеві розгледіти за новинами останнього року одну з найважливіших подій для українського православ'я і для православного світу в цілому. Важливі оповідачі в цій роботі — історики й богослови, фахівці, які не роблять поспішних висновків.

Працюючи над фільмом, наша група двічі побувала в Стамбулі, ми їздили до Москви, подорожували Україною. Історії простих парафіян із сільських громад особливо важливі для мене. Вразило те, що люди з далеких від центрів парафій набагато терпиміші за своїх церковних наставників і політиків.

Окремо мені хотілося показати в цьому фільмі красу церкви. Пройшовши через століття часом дуже непростої історії, церква залишається берегинею колективної духовної пам'яті і культури. Краса богослужінь, молитов і співів потішить знавців, а тим, хто далекий від церковної огорожі, покажуть шлях у новий величезний світ, який значно ширше політики і миттєвих інтересів.

Робота вийшла неквапливою. Та хіба може бути короткою розповідь про історію, яка розпочалася в кінці X століття і не завершилася й досі?

Бажаю всім приємного перегляду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Порошенко Константинополь брав

Поділитись: