У перший з початку пандемії день роботи візового центру консульства Пакистану в Афганістані утворилася тиснява з десятків тисяч людей. У ній загинули щонайменше 11 жінок, а ще 10 жінок і троє чоловіків зазнали поранень.

Про це повідомляє AFP.

Консульство Пакистану в афганському місті Джелалабад, яке тривалий час було закритим через епідемію коронавірусу, минулого тижня відновило прийом людей. 21 жовтня там мав розпочатися прийом документів на отримання візи.

Охочих отримати пакистанську візу виявилося дуже багато – десятки тисяч. Тому консульство організувало прийом людей на футбольному стадіоні за кілька кілометрів. На ранок 21 жовтня біля воріт стадіону зібралися тисячі людей.

За словами одного з очевидців, багато жінок стояли біля самого входу до стадіону (в Афганістані через релігійні традиції жінки часто стають в окремі від чоловіків черги). Коли ворота відчинилися, деякі з жінок впали, і їх затоптав натовп.

Речник губернатора провінції Нангархар, де розташований Джелалабад, повідомив, що в тисняві загинули 11 жінок, а ще 10 жінок і троє чоловіків зазнали поранень. А глава ради Нангархару заявив, що в тисняві загинули 15 людей, а ще стільки ж зазнали поранень.

Посол Пакистану в Афганістані написав у Twitter, що «глибоко засмучений» повідомленнями про тисняву, й додав, що Ісламабад «співпрацює з владою Афганістану, аби покращити прийом візових заявок».

Щороку до Пакистану із сусіднього Афганістану подорожують багато людей: відвідують родичів, їдуть на лікування, шукають роботу тощо. За останні роки мільйони афганців узагалі виїхали з країни, охопленій війною та бідністю, в пошуках кращих умов життя.

Поділитись: