14-річна школярка з Техасу Аніка Чебролу
Фото:

3M Young Scientist Challenge

Аніка Чебролу, 14-річна школярка з Техасу, виграла конкурс молодих вчених, де представила винахід, який потенційно може зупинити поширення коронавірусу в організмі людини.

Про це повідомляє CNN.

Американка індійського походження Аніка Чебролу змоделювала формулу молекули свинцю, яка може вибірково зв’язуватись з білком вірусу SARS-CoV-2 (це той самий коронавірус). У такий спосіб молекула може зв’язати шип вірусу і не дати йому зв’язатися з клітинами людини.

Спочатку дівчина вирішила працювати над молекулою, яка могла б зв’язуватися з білком вірусу грипу, однак науковий керівник порадив Аніці змістити фокус свого дослідження на коронавірус. 

Зі своїм винаходом дівчина перемогла на конкурсі молодих вчених 3M Young Scientist Challenge й отримала приз у 25 тисяч доларів.

Дівчина каже, що виграти було приємно, але на цьому робота не закінчується. Далі вона планує співпрацювати з дослідниками, щоб перетворити своє відкриття на справжній засіб боротьби проти COVID-19.

Що зараз з ліками проти COVID-19?

Наразі у світі не існує ліків чи вакцини, яка б була дієвою у боротьбі з COVID-19. Заражених коронавірусною інфекцією лікують антивірусними препаратами та призначають лікування побічних захворювань, які SARS-CoV-2 викликає або ускладнює.

Єдиний препарат, який має дозвіл на спеціальне використання для лікування COVID-19 від Управління з продовольства і медикаментів США, ㅡ «Ремдесивір». Його також дозволили використовувати в ЄС.

Також лікувати хворих пробували гідроксихлорином, лопінавіром/ритонавіром та інтерфероном. Однак останнє дослідження ВООЗ показало, що ці препарати майже не впливають на лікування інфікованих пацієнтів.

В Україні лікувати людей з COVID-19 також пропонують вітчизняним «Біовеном». Він протидіє різним збудникам захворювань — вірусам, бактеріям, зокрема гепатиту A і В, вітряної віспи, грипу, кору, поліомієліту, краснухи, коклюшу, стафілококу та кишкової палички. 

Поділитись: