Апеляційний суд скасував рішення про примусове обстеження неповнолітнього Арсенія Невгодовського в психіатричній лікарні.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду.

«Суд задовольнив нашу апеляційну скаргу про скасування стаціонарного лікування в психіатричній лікарні. По-перше, там було дуже багато процесуальних помилок. По-друге, і що найважливіше, — в нас була інформація про те, що в цій установі могли бути певні маніпуляції», — зазначила адвокатка Арсенія. Вона додала, що важливо враховувати інтереси дитини і розібратися в причинах його вчинку.

Раніше суд ухвалив рішення про примусове стаціонарне обстеження Арсенія Невгодовського, якого підозрюють у нападі на тітку та маму. Однак сам хлопець запевняє, що його перед цим жорстоко побили, а до того фізичне насильство чинилось регулярно.

Вранці 16 жовтня, виконуючи рішення суду, поліція силою забрала 15-річного Арсенія з патронатної сім'ї, щоб примусово відправити його в психіатричну лікарню на експертизу терміном на 2 місяці.

Що відомо про хлопчика?

Арсеній Невгодовський з весни 2020 року перебував на утриманні у прийомній сім'ї, оскільки від нього фактично відмовилися його рідні, зокрема мати Олена Невгодовська.

Хлопця звинувачують у замаху на вбивство своєї тітки Юлії Невгодовської (Подільської) і її сина, який він скоїв ще у березні. Тоді в поліції повідомили, що інцидент стався в будинку тітки, розташованому в Києво-Святошинському районі.

Внаслідок замаху тітка Арсенія та її син опинилися в реанімації. Слідчі кваліфікували справу за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 і п. 2 ч. 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. Окремо поліція розслідує неналежне виконання матір'ю Арсенія батьківських обов'язків.

Арсеній визнає вину?

На сторінці у Facebook він написав, що напав на свою тітку і двоюрідного брата у той день, коли вона нібито била його шнуром від комп'ютера.

«Я просто не міг витримати цей біль і кинувся на вас з ножем. Я хотів не жити в родині, я не міг терпіти приниження і те, що ви з матір'ю мене били… Я хотів вирішити все без насильства, але я не знав як», — написав він.

Арсеній визнає, що після СІЗО він потрапив у нормальну сім'ю. Додає, що якби міг відмотати час назад, «ні на кого не кидався б з ножем».

Непроста справа

Саме так її назвав дитячий омбудсмен Микола Кулеба. Історія Арсенія Невгодовського, за його словами, набула суспільного резонансу, навколо неї багато суперечностей. Він висловив намір особисто розібратися у ситуації в управлінні поліції Оболонського району. Омбудсмен наголосив, що попри те, що хлопця звинувачують у скоєнні злочину, він не безправний.

За його словами, ні за яких обставин дитина не має бути заручником конфліктів дорослих, а процесуальні рішення під час розслідування мають ухвалюватися в інтересах дитини.

Поділитись: