На окупованих територіях Донеччини за тиждень понад 230 людей отруїлися водопровідною водою. Місцеві мешканці скаржилися на високу температуру, нудоту і розлад шлунку.

За словами представника омбудсмена на Донбасі Павла Лисянського, в основному серед отруєних — діти до 17 років. Також підтвердилася інформація, що водою отруїлися понад 104 учнів військового ліцею окупованого Донецька.

«Батьки кількох учнів ліцею повідомили, що їм переконливо рекомендували лікуватися вдома і не звертатися в лікарні», — написав Лисянський у Facebook.

Він наголосив, що окупаційна влада самоназваної «ДНР» замовчує інформацію про масове отруєння, а з опублікованих результатів аналізів води видно, що є відхилення від норми.

26 вересня стало відомо, що в місті Макіївка, що на окупованій Донеччині, сталося масове отруєння місцевого населення питною водою, до лікарні доправили щонайменше 39 людей, зокрема двох дітей віком до 9 років. 

Удень 28 вересня кількість госпіталізованих унаслідок отруєння водою в окупованій Макіївці зросла до 117.

У постраждалих були такі симптоми: біль в області живота, блювота, озноб, підвищення температури, у важких випадках — виражена інтоксикація і зневоднення.

Лабораторія контролю за якістю води в Макіївці встановила, що вода в системі централізованого водопостачання відповідає нормам.

Поділитись: